AKTUALNOŚCI:
HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Informujemy, że zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w dniu 26 czerwca 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, będzie ono miało taką formę, aby zostały zachowane wszelkie procedury bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Osoby, które obawiają się spotkań w grupie, na terenie szkoły, będą mogły odebrać świadectwo indywidualnie (uczeń bądź rodzic) w ciągu następnych dni, po zakończeniu roku szkolnego.

Uczniowie powinni mieć założone maseczki. Wszyscy muszą zachowywać dystans, a po rozdaniu świadectw, udać się bezpośrednio do domu.

W celu zminimalizowania liczby osób obecnych na terenie szkoły, prosi się rodziców uczniów klas I-III o nie wchodzenie do budynku szkoły.

PRZEDSZKOLE ROZDANIE DYPLOMÓW W ŚRODĘ O 12.00

GODZINY SPOTKAŃ WYCHOWAWCÓW Z KLASAMI:

Klasa

Godzina

I

8.00

III

8.30

II

9.00

IV

9.30

V

10.00

VI

10.30

VII

11.00

Msza św. na zakończenie roku szkolnego w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w czwartek, 25 czerwca 2020 r. o godzinie 8.00
Przypominamy o zabraniu maseczek do kościoła!
 

KONSULTACJE

Plan konsultacji
 

Drodzy Rodzice,
pragniemy serdecznie podziękować za wpłaty jakich dokonaliście na fundusz Rady Rodziców.
Cieszy nas Państwa mobilizacja i zaangażowanie we wspólne działania na rzecz szkoły. Fundusze Rady Rodziców pochodzą przede wszystkim z Państwa wpłat oraz dotacji i darowizn osób fizycznych i prawnych.
Bardzo dziękujemy w imieniu dzieci i zachęcamy do dalszych wpłat. Jednocześnie informujemy, że wpłata za Radę Rodziców w roku szkolnym 2019/2020 na dziecko wynosi 60 zł czyli 30 zł na półrocze.
Numer konta do wpłat: 45 8642 1025 2008 2500 2595 0001
Jeszcze raz podkreślamy, pieniądze są wydatkowane wyłącznie na potrzeby szkolne naszych uczniów.
Wspólnie możemy więcej zrobić dla naszych dzieci.
Przewodnicząca Rady Rodziców
Anna Zaręba

ZDALNA SZKOŁA+

W ramach projektu "Zdalna szkoła+" nasza szkoła otrzymała 5 laptopów. Sprzęt posłuży do wsparcia procesu zdalnego kształcenia w szkole. Laptopy zostaną przekazane najbardziej potrzebującym uczniom.
Dofinansowanie w 100% wysokości projektu pochodzi z konkursu grantowego „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1. Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach.

Laptopy dla uczniów w ramach projektu "Zdalna szkoła"

W ramach projektu "Zdalna szkoła" nasza szkoła otrzymała 3 laptopy. Sprzęt posłuży do wsparcia procesu zdalnego kształcenia w szkole. Laptopy zostały przekazane najbardziej potrzebującym uczniom.
Dofinansowanie w 100% wysokości projektu pochodzi z konkursu grantowego „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1. Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach.

PLAN KONSULTACJI


Plan konsultacji

Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego
 

Wznowienie zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz oddziału przedszkolnego.

Zarządzenie nr 8/2019/2020 w w sprawie wprowadzenia procedury bezpieczeństwa na terenie szkoły w okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

Deklaracja rodzica

Oświadczenie rodzica

Procedura postęp na wypadek podejrzenia zakażenia ucznia covid-19

https://www.gov.pl/web/edukacja/co-ze-szkolami-do-wakacji

https://www.gov.pl/web/edukacja/dodatkowe-wytyczne-dla-dyrektorow-i-nauczycieli-opieka-uczniow-klas-1-3-i-organizacja-konsultacji-na-terenie-szkoly

INFORMACJA DLA RODZICÓW
Proszę o zapoznanie się z informacją czytaj
MAJOWE ŚWIĘTA

Majowe święta – dni, o których należy pamiętać
Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. Będziemy je obchodzić w szczególny sposób – razem, a jednak osobno. Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy? Warto przypomnieć sobie, skąd wzięły się święta majowe. Dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?
1 Maja – to Międzynarodowy Dzień Pracy. Rodowód tego święta sięga XIX wieku i niestety jest naznaczony krwią i cierpieniem wielu osób. Święto zostało ustanowione w Paryżu w 1890 r. przez Kongres założycielski II Międzynarodówki (zrzeszenie partii socjalistycznych). Wybrana data była wyrazem pamięci dla strajkujących robotników z Chicago, którzy w 1886 r. protestowali przeciwko niskim płacom oraz 12-godzinemu dniowi pracy. Manifestacja została brutalnie stłumiona przez policję, w wyniku czego życie straciło wiele osób.
2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dn. 20.11.2004 r. o godle, barwach i hymnie narodowym. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.
3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po amerykańskiej z 1787 r.) konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Sejmem Czteroletnim. Za jej autorów uważa się króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego, wielkiego marszałka litewskiego Ignacego Potockiego oraz ks. Hugona Kołłątaja, duchownego i filozofa. Ustawa zasadnicza zniosła liberum veto, wprowadziła trójpodział władzy, ograniczyła rolę senatu. Zniosła wolną elekcję i wprowadziła dziedziczność tronu. Uznała chłopów za część narodu oraz zagwarantowała tolerancję religijną.
https://youtu.be/_EjUJZPd2tk

 

ZDALNE NAUCZANIE PRZEDŁUŻONE DO 24 MAJA 2020R.

 

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Komunikat

dotyczący obowiązku zdalnego nauczania wg Rozporządzenia MEN
z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego
ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty
w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Domaradzu informuje, że zgodnie z w/w
rozporządzeniem, od dnia 25 marca 2020r. wprowadzone zostaje w naszej szkole zdalne nauczanie jako obowiązkowa realizacja zajęć lekcyjnych i podstawy programowej.

W nauczaniu wykorzystana będzie komunikacja przy pomocy strony internetowej szkoły, poczty elektronicznej, strony rządowej zdalne lekcje, platformy e-podręczniki, komunikatorów, grup społecznościowych.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Domaradzu
Marcin Albrycht
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.

Od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia 2020 r. zajęcia dydaktyczne są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Szczegółowe informacje:

https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne
 

Drodzy Rodzice, w tym trudnym czasie musimy wspólnie wspierać rozwój i naukę Państwa dzieci. Wiem, że nauczyciele są z Państwem w kontakcie. Zostały przesłane materiały do nauki. Każdy z nauczycieli opracował/opracowuje metodę nauczania, sprawdzania i kontrolowania. Wiem, że jest to trudne. Proszę o zapewnienie dzieciom higienicznych warunków do pracy. Bieżące monitorowanie ich pracy. Proszę o stały kontakt z nauczycielami i w razie problemów ze mną.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Pozdrawiam Państwa bardzo serdecznie
Z poważaniem
Dyrektor
Marcin Albrycht
 

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe
Materiały do samodzielnej pracy w domu, poniżej linki do stron




 
ZAJĘCIA ODWOŁANE

Pilne!!!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Domaradzu  informuje,

że zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej,

w dniach od 12.03 do 25.03.2020 r.

w Szkole Podstawowej nr 2 w Domaradzu

zajęcia dydaktyczno-wychowawcze

zostają zawieszone !

Na ten czas, do odwołania szkoła zostaje zamknięta!

  • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze.
  • Od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół.

Zgodnie z art. 32 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz.U. z 2017 r. poz. 1368) w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do których uczęszcza dziecko do 8 roku życia, pracownikowi należy się zasiłek opiekuńczy z tytułu zwolnienia od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem. Jest to zasiłek, który przysługuje jednemu z pracujących rodziców. Zasiłek wypłacany jest – tak jak świadczenie chorobowe.

Szczegółowe informacje:

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazjo uczniowie z klas IV, VI i VII przygotowali krótką inscenizację poświęconą tematyce języka ojczystego. Informacje o powstaniu naszego języka, jego pochodzeniu, przeplatane były zabawnymi wierszykami oraz żartami językowymi. Dzieci z klasy I wyrecytowały wiersz „Abecadło” Juliana Tuwima, a uczennica klasy VII odczytała inny wiersz tego samego poety w gwarze śląskiej. Następnie dwuosobowe drużyny z każdej klasy wzięły udział w konkursach: pięknego czytania fragmentów z wylosowanych książek dla dzieci i młodzieży oraz dzieł literackich, takich jak: „Quo vadis” H. Sienkiewicza czy „Syzyfowe prace” Stefana Żeromskiego. W formie przerywnika między konkursami został wyświetlony krótki filmik o Dniu Języka Ojczystego, w którym o jednym z najtrudniejszych języków świata wypowiadali się najmłodsi.

Na koniec uczniowie zmierzyli się z tzw. „łamańcami” językowymi, a  wszystko to w ramach zdrowej rywalizacji i przede wszystkim dobrej zabawy.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<

 

Zachęcamy wszystkich sympatyków szkoły, sponsorów, darczyńców o włączenie się do akcji Szkolna Skarbonka. W ramach programu możesz zbierać środki z darowizn i 1% podatku dochodowego, dzięki którym podniesiesz poziom nauczania w Naszej szkole!
W PIT-37 poz. 132 Numer KRS 0000564708.
ID szkoły 000136 w poz. 134 w "Celu szczegółowym 1%" w zeznaniu podatkowym, a w przypadku przelewów online (np. darowizny od sponsorów) należy podać nr ID szkoły w tytule przelewu. Więcej na http://szkolnaskarbonka.pl/

WYCIECZKA NA SPEKTAKL DO BRZOZOWA
W poniedziałek 17 lutego uczniowie klas 0-IV pojechali do Brzozowa na spektakl teatralny pt. „Alladyn…baśń z tysiąca i jednej nocy”. Na scenie wystąpili aktorzy Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały jedną z najbardziej znanych opowieści z tysiąca i jednej nocy o Alladynie, złym Wezyrze i pięknej Księżniczce. Oparty na elementach orientalnych spektakl przybliżył dzieciom kulturę Dalekiego Wschodu, a niezwykłe zdarzenia, dobre i złe duchy oraz cudowna lampa wprowadziła młodego widza w zaczarowany i egzotyczny świat bajki. Niezapomniany nastrój widowiska wzbogaciły barwne kostiumy i scenografia. Od magii baśni ważniejsze jest jednak przesłanie, a mianowicie, że to nie bogactwo, ale miłość i uczciwość są najważniejsze, a pazerność nie popłaca.




AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA
W roku szkolnym 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 2 w Domaradzu realizowany był w klasie pierwszej program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Koordynatorem programu była wychowawczyni klasy pierwszej pani Agata Tomoń. Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne. Razem z Kubusiem Puchatkiem dzieci uczyły się jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Puchatek przypominał o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. Podczas zajęć z Kubusiem omówiliśmy zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Program kształt

ował u dzieci postawy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczył właściwej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w nim wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Testu Bezpieczeństwa i uzyskaniem Dyplomu oraz Certyfikatu dla szkoły.
więcej zdjęć na fanpage'u szkoły

PODZIĘKOWANIE BOHATERON

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. 

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu Samorząd Uczniowski przygotował ścienną gazetkę szkolną zawierającą najważniejsze porady i przestrogi dla wszystkich Internautów. Z tek okazji odbył się również apel tematyczny w dniu 11 lutego 2020r. Uczniowie klas IV – VII zaprezentowali scenki obrazujące zagrożenia wynikające
z nieprawidłowego korzystania z Internetu m. in. zawieranie nowych znajomości tą drogą, wykonywanie zdjęć i nakręcanie filmików bez czyjejś zgody czy skutki braku programów antywirusowych. Na zakończenie dzieci obejrzały dwa krótkie filmy edukacyjny pt. ”Dobry żart” oraz „Uzależnienie” dostępne na stronie www.sieciaki.pl.

Wierzymy, że nasi uczniowie będą rozsądnie wykorzystywać Internet i bezpiecznie poruszać się w nim. Koordynatorami DBI w naszej szkole były panie: Anna Kuliga i Alicja Sowa.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

31 stycznia w naszej szkole zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie uczniów klasy pierwszej oraz  przedszkolaków. Dzieci przygotowały dla nich przedstawienie pt. „Dziadek, stołek i rosołek”, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając  ich gromkimi brawami. Na koniec uroczystości  wnukowie wręczyli Babciom i Dziadkom przygotowane przez siebie upominki.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni  na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

To był wyjątkowy dzień. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA
W dniu 11 stycznia 2020 roku w naszej szkole w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Sala OSP Domaradz "Góra" zamieniła się w prawdziwą salę balową i zapełniła się niezwykłymi postaciami z bajek, filmów i komiksów. Oprawę muzyczną zapewnił Pan Marek.
Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach. Humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie w przygotowanie zabawy karnawałowej.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

IX EDYCJA KOLĘD I PASTORAŁEK
10 stycznia 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaradzu odbyła się IX Edycja Kolęd i Pastorałek "Gwiazdo Świeć Kolędo Leć". Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów w dwóch kategoriach 0-III i IV-VI. W I kategorii I miejsce zajęła Emilka uczennica klasy III, w II kategorii III miejsce zajął uczeń klasy VI Ksawery. Gratulujemy również Mai i Kindze, które również zaprezentowały się na scenie GOK-u. fot. www.domaradz.pl i własne.





 
POKAZY FIZYCZNO-CHEMICZNE

„Co usłyszę – zapomnę,
Co zobaczę- zapamiętam
Co sam zrobię- zrozumiem”

Poprzez doświadczenie uczymy się najefektywniej, ponieważ wówczas poznajemy świat wszystkimi naszymi zmysłami. 8 stycznia 2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji w wykonaniu grupy BRAINIAC. Widzowie zobaczyli ciekawe zjawiska fizyczne i chemiczne oraz aktywnie uczestniczyli w zabawach m.in. ciekłym azotem, helem i wodorem. Wzbogacili swoją wiedzę informacjami na temat otaczającego nas powietrza. Prowadzący prowadził pokazy w sposób interesujący, co wzbudziło zainteresowanie dzieci i młodzieży, ciekawość i chęć zdobywania wiedzy. Po prezentacji pan Patryk wyjaśnił tajniki przeprowadzonych doświadczeń. Zwracał uwagę, które eksperymenty uczniowie mogą w domu wykonać sami a których nie wolno, gdyż należy dbać o bezpieczeństwo. Lekcja ta bardzo podobała się wszystkim widzom, a doświadczenia dostarczyły wszystkim obecnym niezapomnianych przeżyć i emocji.



RAZEM NA  ŚWIĘTA
Nasza szkoła w tym roku przystąpiła do akcji Razem na Święta. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Uczniowie odwiedzili emerytowanych nauczycieli i pracowników, którym złożyli życzenia i podarowali stroiki świąteczne. A w nowym roku zorganizują zbiórkę darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt.
JASEŁKA
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli (p. Agaty Ilko i p. Stanisława Mikosia dekoracje p. Lucyna Szrszeń).

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

SZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

19.12.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Domaradzu odbył się wewnątrzszkolny konkurs Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięło udział kilkunastu wokalistów z klas 0-VII. Soliści zaprezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria – kl. 0-III, II kategoria kl. IV-VI.
Jury w składzie: ks. proboszcz Wiesław Przepadło i pan Stanisław Mikoś wyłonili po dwóch uczestników w każdej kategorii do następnego etapu.
I tak w I kategorii naszą szkołę będą reprezentowały:  Emilia Sikora (kl. III) i  Maja Sikora (kl. I) w II: Ksawery Łobaza (kl. VI) i Kinga Łobaza (kl. IV). Konkurs gminny odbędzie się 10 stycznia 2020r. w sali widowiskowej GOK-u w Domaradzu.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JÓZEFEM TOMONIEM
Dnia 18 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z lokalnym poetą Józefem Tomoniem, wyróżnianym i nagradzanym w wielu ogólnopolskich konkursach poetyckich i satyrycznych. Jego przygoda z poezją zaczęła się…od napisania wiersza dla córki, która zwróciła się do niego o pomoc i tak się to potoczyło. Odtąd publikuje wiersze o charakterze satyrycznym, utwory o miłości i o codziennym życiu. Jego wiersze czytane były w Radio VIA, Radio Rzeszów, w poznańskim Radio Merkury oraz na murach na ulicy Brackiej w Krakowie. Współautor almanachów poetyckich „Otulić miłość”, „Alberiana” (zbiór wierszy), „Błękitny gotyk słowa” czy „Habemus Papam” wydany dla uczczenia pamięci Jana Pawła II.
Uczniowie wzięli udział w odczytaniu interesujących, choć niełatwych, jak później przyznali, wierszy Pana Józefa.
Gromkie brawa na zakończenie spotkania świadczyły o tym, że warto organizować tego typu spotkania, które ukazują w sposób odmienny postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości, bo rolą poety jest, jak pisał Słowacki w swojej spuściźnie literackiej „Być sternikiem duchami napełnionej łodzi” i działać tak umiejętnie, z taką siłą, by zwykłych ludzi w anioły przerobić.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

 

A WIĘC WOJNA SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM IPN
W dniu 13 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie z pracownikiem rzeszowskiego oddziału IPN Maciejem Rędziniakiem. Tematem przewodnim była 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Wykład połączony z prezentacją multimedialną obejrzała społeczność szkolna.

 

SPOTKANIE Z ANIMATORKĄ BEATĄ KRAWIEC
W wtorek 10 grudnia odwiedziła naszą szkołę Pani Beata Krawiec animatorka biorąca udział w projekcie spotkań realizowanych przez Księgarnie Nova.
Przeprowadziła z dziećmi spotkanie pedagogiczne pt.
Aktywne czytanie i słuchanie. Spotkanie połączone z realizacją teatrzyku- aktorami są dzieci – wcielanie się w role –czytane są książki z morałem.
Pani animator spotkanie z dziećmi rozpoczęła od przedstawienia bajki o „Czerwonym Kapturku”, w którym przebrane dzieci w ciekawe stroje i zaopatrzone w rekwizyty wcieliły się w postacie z bajki i odgrywały przydzielone im role. Było dużo zabawy i śmiechu. Dzieci zapoznały się również z bronią ćwiczebną używaną w wojsku – karabinami Kałasznikow, hełmofonami, a także z umundurowaniem wojsk NATO, z mundurem podhalańskim, mundurem wojsk lądowych i amerykańskim.
Zobaczyły jak się rozkładają baterie i jak zanieczyszczają ziemię.

Dlaczego czytamy – i co nam daje czytanie. Historia i rozwój pisma, połączona z zajęciami z Coachingu – praca w zakresach związanych z rozwojem osobistym przełożonym na możliwości wiekowe. Rozmowy o wartościach - lekcje pedagogiczne
to tematyka spotkania z klasami V-VII.
W trakcie nauki i zabawy wprowadzone zostały wątki historyczne, literackie i patriotyczne. Nasi uczniowie mogli przymierzyć mundury, przekonać się jak ciężki jest karabin, jak się rozmawia przez hełmofon, mogły „zobaczyć prąd” / cewka Tesli/ i obejrzeć pamiątki z misji w Iraku. Było to wspaniałe spotkanie pełne zwrotów akcji, ciekawe, zabawne i edukacyjne.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

XXIV FINAŁOWY POWIATOWY KONCERT PIOSENKI POLSKIEJ "MIKOŁAJKOWE DEBIUTY" W BRZOZOWIEE
5 grudnia 2019 roku na sali widowiskowej BRZOZOWSKIEGO DOMU KULTURY odbył się już XXIV FINAŁOWY KONCERT "MIKOŁAJKOWE DEBIUTY". 27 wykonawców wyłonionych z 6 gmin powiatu brzozowskiego wzięło udział w finałowym koncercie. Naszą szkołę i gminę Domaradz reprezentowała uczennica kl. III EMILIA SIKORA. Solistka za piękny występ, była gromko oklaskiwana przez licznie zgromadzoną brzozowska publiczność, za który otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową. Za którą dziękujemy wszystkim sponsorom i Brzozowskiemu Domu Kultury.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

PODZIĘKOWANIE
Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.
W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.
WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

Jak co roku o tej porze w szkole panuje szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – odwiedza nas święty Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego ucznia i przedszkolaka znalazły się słodkości, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście św. Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w św. Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

ZDROWE ODŻYWIANIE

O tym, że owoce i warzywa to naturalne bogactwo witamin oraz minerałów wie każdy. Spożywając je na co dzień zapewnimy sobie tylko korzyści zdrowotne. Bardzo często, przy obecnym trybie życia zapominamy o zapotrzebowaniu na warzywa jak i owoce. Wybieramy szybkie i niezdrowe posiłki, rezygnując z pełnowartościowych dań z warzyw. W dniu 27 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Domaradzu zorganizowano dla kl.0-III spotkanie z higienistką szkolną. Celem spotkania było omówienie wartości odżywczych owoców i warzyw. Po spotkaniu Panie: Renata Janusz, Lucyna Szerszeń i Agata Tomoń przygotowały dla uczniów degustację owoców i warzyw oraz soku.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

ANDRZEJKI

W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Szkolny.  Klasy młodsze bawiły się w czasie zajęć. Dziękuję pani Izie za oprawę muzyczną. Nie mogło zabraknąć również wróżb. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Dla uczniów klas IV-VII została zorganizowana dyskoteka. Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka, którą przygotowali członkowie samorządu szkolnego. Zabawa trwała od 16.00 do 18.00. Uczniowie bawili się znakomicie. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i spokojną zabawę.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

EMILIA SIKORA - LAUREATKĄ GMINNEGO KONKURSU PIOSENKI POLSKIEJ "MIKOŁAJKOWE DEBIUTY"

26 listopada 2019 roku odbył się Gminny Konkurs Piosenki Polskiej "Mikołajowe Debiuty". O zakwalifikowanie się do XXIV Finałowego Powiatowego Konkursu Piosenki Polskiej w Brzozowie walczyło 18 wokalistów z klas 0-III wyłonionych z wewnątrzszkolnych przesłuchań. W gminnym konkursie naszą szkołę pięknie reprezentowały: Maja Sikora, Marcelina Łobaza, Emilia Sikora i Daria Staniewicz. Do Finałowego Koncertu Powiatowego w Brzozowie zakwalifikowało się 4 najlepszych solistów z całej Gminy Domaradz.
Wśród nich znalazła się nasza uczennica Emilia Sikora, która w brzozowskim finale wystąpi po raz czwarty. Bardzo serdecznie jej gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów. Koncert odbędzie się 5 grudnia 2019r. w Brzozowskim Domu Kultury o godzinie 17. Wszystkich serdecznie zapraszamy . Mocno trzymamy kciuki za Emilkę.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ "MIKOŁAJKOWE DEBIUTY"

19 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyło się przesłuchanie solistów z klasy 0-III na Gminny Konkurs Piosenki Polskiej "Mikołajkowe debiuty". W kategorii I (klasy 0-I) wzięły udział uczennice klasy I: Maja Sikora i Marcelina Łobaza. W kategorii II (klasy II-III) do konkursu przystąpiły: Julia Łobaza (kl. II), Emilia Sikora, Gabriela Wolanin, Daria Stankiewicz  (kl. III).
Po przesłuchaniu 6 wokalistek do konkursu gminnego zakwalifikowały się:
Maja Sikora i Marcelina Łobaza (kategoria I) oraz Emilia Sikora i Daria Stankiewicz (kategoria II)
Gratulujemy pięknego występu wszystkim wykonawcom, a szczególnie laureatom, życząc im dalszych sukcesów! Opiekunem wokalistów jest Pani Teresa Sikora. Więcej informacji i zdjęć na stronie www.domaradz.pl

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości. To święto pozytywnych emocji, dobrych uczynków. Idea świętowania Dnia Życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1973 roku jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem. Inicjatorami World Hello Day byli studenci, bracia Brian i Michael McCormack. To listopadowe święto w Polsce znane jest jako Światowy Dzień Życzliwości.
W naszej szkole Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję: młodsze klasy wysłuchały mądrej bajki o życzliwości a starsze historię tego święta. Samorząd przygotował okolicznościowe emblematy i gazetki. Na korytarzach zawisły plakaty i przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu. Dziękujemy opiekunowi Samorządu Uczniowskiego pani Ani za przygotowanie akcji.



WIZYTA TEATRU KURTYNA

6 listopada 2019 r. w naszej szkole gościliśmy aktorów Teatru „Kurtyna” z Krakowa, którzy dla uczniów klas 0 – III zaprezentowali bajkę profilaktyczno-edukacyjną pt.: „Miś niegrzeczniś”. Mogliśmy poznać przygody rozbrykanego misia, który nie zawsze postępował we właściwy sposób. Uczniowie, śpiewając i odpowiadając na pytania zadawane przez artystów poznali tajniki kulturalnego zachowywania się. Aktorzy zachęcali również do czytania książek.
„Super prank” to tytuł spektaklu profilaktycznego, który obejrzeli uczniowie klas IV – VII. Poruszone zostały w nim problemy wynikające z wszechobecności smartfonów, których jedną z najważniejszych funkcji jest dostęp do mobilnego Internetu. Współcześni młodzi ludzie to pokolenie, które urodziło się w erze telefonów komórkowych i jest to dla nich rzecz na tyle powszechna, że trudno im wyobrazić sobie życie bez smartfona. Panuje tak zwana „smartwica”.





 

SZKOŁA DO HYMNU

Dokładnie o 11.11 8 listopada został odśpiewany hymn państwowy. Po hymnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiemu złożyli znicz pod Dębem Pamięci upamiętniając poległych w walce o niepodległość naszej Ojczyzny. Hymn odśpiewano w ramach akcji #SzkołaDoHymnu.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczna uroczystość obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbyła się 7 listopada 2019 r. Uczniowie klas VI -VII szkoły uczcili ten dzień bardzo uroczyście i z uśmiechem na twarzy. Galowy strój, hymn państwowy odśpiewany z pełną powagą, to sposób w jaki oddaliśmy honor wszystkim, którzy poświęcili życie za Polskę. 11 listopada 1918 r. przeszedł do historii jako jeden z najważniejszych dni w dziejach naszego kraju i narodu. Wtedy właśnie, po 123 latach niewoli, państwo polskie odrodziło się jako suwerenny, niepodległy kraj. Co roku 11 listopada Polacy obchodzą Święto Niepodległości. Dziękujemy wszystkim, którzy walczyli za naszą wolność, ciesząc się z tego, że żyjemy w wolnym kraju i możemy bez przeszkód uczyć się, pracować i tworzyć lepszą przyszłość naszej Ojczyzny. Wyrazem naszej radości był apel, w którego przygotowanie tak aktywnie włączyli się uczniowie. W czasie apelu nie zabrakło wierszy o tematyce patriotycznej oraz pieśni żołnierskich . Uczniowie podczas występu podziękowali wszystkim walczącym za to, że dziś możemy żyć w wolnym i pięknym kraju.
Tę piękną uroczystość przygotowali Pani Teresa Sikora oraz Pan Stanisław Janowski.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

IV GMINNY FESTIWAL PIEŚNI I PIOSENKI MARYJNEJ
"W HOŁDZIE MARYI" DOMARADZ 2019

30.10.2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaradzu odbył się IV Gminny Festiwal Pieśni Maryjnej. Naszą szkołę reprezentowało 6 wokalistów.

Kategoria I:
Amelia Telesz
Maja Sikora
Wojciech Szerszeń wszyscy klasa I

Kategoria II:
Katarzyna Albrycht klasa IV
Ksawery Łobaza Klasa VI

Kategoria III
Justyna Jara klasa VII

Laureatkami konkursu zostały:
Amelia Telesz zajęła I miejsce w I kategorii.
Justyna Jara zajęła III miejsce w III kategorii.

Gratulacje należą się wszystkim reprezentantom naszej szkoły za piękny występ. Szczególnie gorąco gratulujemy zwycięzcom: Amelii i Justynie.

Opiekunem solistów jest p. Teresa Sikora.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<

PATRIOTYZM WŚRÓD NAS
WOLNOŚĆ - ZNACZY OJCZYZNA
VI ŚWIĘTOKRZYSKI KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

25.10.2019 roku nasi uczniowie Katarzyna Albrycht, Kinga Łobaza, Ksawery Łobaza i Justyna Jara uczestniczyli w VI świętokrzyskim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Organizatorem konkursu był: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Andrzej Bętkowski i Europejskie Centrum Bajki im Koziołka Matołka w Pacanowie.
Wokaliści i zespoły występowały w III kategoriach wiekowych:
I kategoria 9-12 lat
II kategoria 13-15 lat
III kategoria 16-19lat
Eliminacje konkursowe odbyły się w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Do konkursu zgłosiło się 80 uczestników. Celem konkursu jest wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych, ponadpokoleniowych muzycznych spotkań, przywrócenie naszej zbiorowej pamięci, niektórych zapomnianych już polskich pieśni patriotycznych, odkrywanie nowych kompozycji i aranżacji znanych utworów, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju, podniesienie świadomości narodowej, kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny, wspieranie najzdolniejszych wokalistów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego.
Wszyscy uczestnicy walczyli o 3 miejsca w każdej kategorii wiekowej i nagrodę Grand Prix spośród wszystkich kategorii.
Laureaci konkursu otrzymają cenne nagrody rzeczowe, a dodatkowo zdobywcy pierwszych miejsc zaprezentują się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach 22 listopada 2019r.
I kategorię wiekową reprezentowali uczniowie: Katarzyna Albrycht, Kinga Łobaza i Ksawery Łobaza. II kategorię reprezentowała nasza uczennica Justyna Jara. Wszyscy bardzo pięknie zaprezentowali się na wielkiej scenie w Pacanowie wykonując piosenki:
Katarzyna Albrycht - "Niepodległa, niepokorna",
Kinga Łobaza - "Płynie Wisła, płynie,
Ksawery Łobaza - "Biały krzyż",
Justyna Jara - "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna".
Nasi wokaliści byli gromko oklaskiwani przez świętokrzyską publiczność. Gratulujemy Wam pięknego występu i jesteśmy z Was dumni.
Dziękujemy p. dyrektorowi Marcinowi Albrychtowi za umożliwienie nam wyjazdu, a panom: Krzysztofowi Łobazie i Andrzejowi Sikora za dowóz wokalistów do niezapomnianego i pełnego wrażeń Pacanowa.
Opiekunem wokalistów jest p. Teresa Sikora

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

IV WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS PIEŚNI MARYJNEJ ,,W HOŁDZIE MARYI”

22.10.2019 r. w naszej szkole odbyło się przesłuchanie wokalistów celem zakwalifikowania ich do gminnego IV Festiwalu Pieśni Maryjnej ,,W HOŁDZIE MARYI”. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas od I do VII. Wszyscy pięknie zaprezentowali się śpiewając ,,solo” po jednej pieśni Maryjnej. Wielkie gratulacje należą się solistom, którzy pokonali I etap szkolny i zakwalifikowali się do konkursu gminnego. I tak zwycięzcami zostali:

I kategoria (kl. 0-III):
Emilia Sikora – kl. III
Maja Sikora – kl. I
Amelia Telesz – kl. I
Wojciech Szerszeń – kl. I

II kategoria (kl. IV-VI)
Katarzyna Albrycht – kl. IV
Ksawery Łobaza – kl. VI

III kategoria (kl. VII-VIII)
Justyna Jara – kl. VII

Festiwal gminny odbędzie się 30.10.2019 r. Reprezentantom naszej szkoły życzymy dalszych sukcesów i trzymamy mocno kciuki!

Opiekunem wokalistów jest Teresa Sikora.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<

PASOWANIE NA UCZNIA

W dniu 25 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Domaradzu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej.  Podczas akademii uczniowie klasy  I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych  miesiącach  nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.   Po programie artystycznym dyrektor szkoły Pan Marcin Albrycht uroczyście pasował uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”.
Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. To był wyjątkowy dzień.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

WARSZTATACH "PSZCZOŁY - NASI MALI PRZYJACIELE"

15 października przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach "Pszczoły - nasi mali przyjaciele".
Aktywny udział w warsztatach wzbogacił wiedzę dzieci na temat życia pszczół i ich znaczenia w przyrodzie. Najmłodsi zdobyli wiele nowych informacji o życiu tych pracowitych owadów, ich pracy oraz o tym, jak powstaje miód, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Zaproszony gość przybył do nas w towarzystwie swoich przyjaciół - pszczół, które znajdowały się w specjalnym ulu. Dzieci miał okazję poobserwować z bliska rój pszczół i próbowały znaleźć królową. Mogły też obejrzeć strój pszczelarza i przyrządy, których używa w swojej codziennej pracy. W ostatniej części spotkania dzieci pozowały do zdjęć w stroju pszczelarza oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy.



 

WYCIECZKA DO BRZOZOWA NA SPEKTAKL "PINOKIO"

W dniu 8 października uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I-III wyjechali do kina ,,Sokół‘’ do Brzozowa na przedstawienie teatralne ,,Pinokio” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru z Krakowa.  Wszyscy byli zachwyceni zmieniającą  się scenerią, humorem  i dowcipem w czasie przedstawienia.




 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

11 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Samorząd Uczniowski wraz z uczniami klas V – VII przygotował program słowno – muzyczny. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela włożony w kształtowanie  serc i umysłów oraz czujność i troskę o dobro wychowanków.  Na koniec części artystycznej dzieci i przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom szkoły.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły Marcin Albrycht. Wswoim przemówieniu skierowanym do wszystkich pracowników szkoły przekazał ciepłe słowa podziękowania za dotychczasowe zaangażowanie, codzienną pracę, trud  i wysiłek włożony w kształtowanie życia szkoły. Wszystkim życzył wielu sił i wytrwałości.





 

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Dnia 4 października 2019r. nasza szkoła wzięła udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Tydzień przed WMTDay uczniowie przypominali i utrwalali tabliczkę mnożenia. W piątek zostały przeprowadzone przez Komisję Egzaminacyjną (uczennice klasy VII) egzaminy z tabliczki mnożenia dla wszystkich uczniów klas III – VII. Osoby, które bezbłędnie odpowiedziały na 5 przykładów zadań otrzymywały tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Spośród 40 egzaminowanych, Certyfikat Eksperta otrzymało 30 uczniów.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom oraz wszystkim uczestnikom.







AKCJA CHARYTATYWNA „SZKOŁO POMÓŻ I TY”

Od 23 września 2019r. w szkole trwa akcja charytatywna „Szkoło Pomóż i Ty”, organizowana przez Fundację "Pomóż i Ty”. Fundacja działająca na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych przesyła szkole na początku roku szkolnego pakiet startowy cegiełek – pomocy naukowych. Szkoła poprzez dystrybucję wśród uczniów cegiełek pomaga podopiecznym Fundacji. Akcja trwa do 30 listopada 2019r. Celem tegorocznej akcji jest pomoc Bartkowi Chrzan – podopiecznemu Fundacji.
 

BohaterON

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.
 

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
WYJAZD DO KINA NA FILM "PIŁSUDSKI"

W dniu 1 października uczniowie klasy V-VII  mogłi obejrzeć w kinie Sokół w Brzozowie film  fabularny pt. „Piłsudski” w reżyserii Michała Rosy. Patronat honorowy nad premierą tego dzieła objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.  W filmie przedstawiono nieznane szerzej fakty z życia Marszałka z okresu 1901-1914,  z epilogiem rozgrywającym się w roku 1918. W obrazie mogliśmy zobaczyć brawurową ucieczkę Józefa Piłsudskiego ze szpitala psychiatrycznego w Petersburgu, ponowne spotkanie z Marią Piłsudską, powrót do polityki i założenie organizacji bojowej PPS,  zamachy  zorganizowane przez organizację, usunięcie Piłsudskiego  z PPS,  napad na pociąg w Bezdanach („akcja czterech premierów”), organizację Związku Strzeleckiego, ukazanie planu Piłsudskiego na I wojnę światową i odzyskanie wolnej Polski. Film kończy przemówienie Józefa Piłsudskiego -  ogłoszenie noty dyplomatycznej dotyczącej istnienie państwa polskiego – jakie Marszałek wygłosił przez nadajnik radiowo – telegraficzny 16 listopada 1918 roku.

Mamy nadzieję, że film  ten pomoże w ukazaniu młodzieży prawdziwej historii odzyskania przez Polskę niepodległości, ciężkiej i mozolnej walki o nią oraz pozwoli na poszerzenie wiedzy młodego pokolenia o Marszałku.

KONKURS RECYTATORSKI Z OKAZJI 80 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

30.09.2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaradzu odbył się Konkurs Recytatorski w ramach obchodów 80 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ. Uczestnicy obejrzeli również film o artystach tworzących na terenie naszego powiatu.

Celem konkursu było:
- upowszechnienie piękna języka polskiego,
- rozbudzenie zainteresowań twórczością poetycką,
- rozbudzanie uczuć patriotycznych i przywiązania do ojczyzny,
- doskonalenie umiejętności recytacji, dykcji i wystąpień publicznych.

Miłośnicy recytacji musieli wykazać się sporymi umiejętnościami, aby jak najpełniej ukazać walory trudnej poezji K. K. Baczyńskiego oraz Władysława Broniewskiego. I trzeba przyznać, że zrobili to znakomicie. Wielkie słowa uznania należą się uczniom naszej szkoły – Ksaweremu Łobazie, który w kategorii wiekowej klas IV-VI zajął I miejsce i Justynie Jarze, która w kategorii wiekowej klas VII-VIII zajęła miejsce II. Gratulacje należą się również uczniom: Faustynie Ząbek i Kacprowi Wójcikowi, którzy również zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

INFORMACJA DLA RODZICÓW

W zakładce dokumenty znajdą państwo ogólne warunki ubezpieczeń dzieci i  młodzieży, a także regulamin wypożyczania i udostępniania darmowych podręczników i materiałów edukacyjnych.

 

SPOTKANIE Z RODZICAMI  WTOREK 24 WRZEŚNIA GODZ. 17.00
80 ROCZNICA AGRESJI SOWIECKIEJ

80 lat temu, 17 września 1939 roku, Armia Czerwona wkroczyła na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, łamiąc pakt o nieagresji. Tym samym ZSRR przypieczętował tak zwany IV rozbiór Polski, zaatakowanej 1 września przez Niemcy.
We wtorek (17.09), w Szkole Podstawowej nr 2 w Domaradzu, miało miejsce uroczyste wydarzenie. Dyrektor szkoły, pracownicy oraz uczniowie oddali hołd ofiarom poległym podczas agresji ZSRR na Polskę, 80 lat temu. Pan dyrektor przybliżył uczniom jak przebiegały tamte wydarzenia, uczniowie mogli poznać rąbek historii naszych ziem.
Na zakończenie pod „Dębem Pamięci” i kamieniem upamiętniającym polskich oficerów - ofiar zbrodni katyńskiej – delegacja uczniów złożyła kwiaty i znicz.

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

12 września 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Domaradzu uczestniczyli w spotkaniu z - policjantem – dzielnicowym z Posterunku Policji z Domaradza.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas O-III. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się. 

Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego naszej szkoły.


 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Msza św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, odprawiona przez ks. Wiesława Przepadło, była pierwszym punktem uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 2 w Domaradzu. Następnie na sali gimnastycznej społeczność szkolna wzięła udział w akademii. Pan dyrektor powitał grono pedagogiczne,  rodziców oraz wszystkich uczniów. Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami do swoich klas.
 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

 

Serdecznie zapraszam dzieci, rodziców, nauczycieli i gości

na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020,

które odbędzie się dnia 2 września 2019 r. 

Rozpoczniemy mszą św. o godz. 800  w kościele pw. Miłosierdzia Bożego

następnie spotkanie w sali gimnastycznej  budynku szkoły.

Dyrektor  
Rada Pedagogiczna  
 

[Powrót]t]

 

 i