Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

27 września 2008 roku w ramach "Organizacji zajęć pozalekcyjnych ukierunkowanych na rozwój zainteresowań uczniów oraz rożnych form wypoczynku" finansowanych z Programu Integracji Społecznej dla wszystkich uczniów naszej szkoły zorganizowana została wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce oraz ZOO w Krakowie.

Kopalnia Soli w Wieliczce należy do najciekawszych i najbardziej znanych obiektów turystycznych w Polsce. Każdy przyjeżdża tu, aby na własne oczy zobaczyć efekty 700-letniej, podziemnej ekspozycji soli.
              Trasa turystyczna naszej wycieczki obejmowała najpiękniejsze komory  i chodniki, podziemne kaplice i jeziora w kopalni. Aby wejść do kopalni musieliśmy pokonać 380 stopni schodów. Kopalnię zwiedzaliśmy w towarzystwie przemiłego Pana Przewodnika, który opowiadał dzieciom o pracy górników, strażniku kopalni Skarbniku -ostrzegającym niegdyś górników przed katastrofami, patronce kopalni Św.Kindze, a także o smoku i krasnoludkach, które lubią tylko dzieci.
              Pobyt w kopalni wszystkim bardzo się podobał, a szczególnie Kaplica Św. Kingi położona 101 m pod ziemią - arcydzieło wykonane w soli przez wielickich górników. Niezapomniane wrażenie sprawiła także Komora Weimar z jeziorkiem solnym, a także Groty Kryształowe zachwycające pięknymi kryształami. W kopalni na głębokości 135 m obejrzeliśmy z dużym zainteresowaniem wystawy Muzeum Żup Krakowskich. Naszą trasę 3,5 kilometrowy odcinek zakończyliśmy wyjazdem na powierzchnię windą.
             Następnie udaliśmy się do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Podczas 2 godzinnego pobytu, uczestnicy mieli okazję zobaczyć wiele egzotycznych i dotychczas nieznanych gatunków zwierząt. Bardzo się podobały ptaki egzotyczne, słonie, tygrysy, lwy, żyrafy, wielbłądy, żubry oraz wiele innych zwierzaków.
              Niestety, po wyjściu z ZOO czekał na nas autobus i musieliśmy wracać do domu. Mimo zmęczenia, podczas drogi powrotnej wszyscy byli bardzo zadowoleni.
              Wycieczka do Wieliczki i Krakowa jako wspaniała przygoda pozostanie na długie lata w naszej pamięci.