Wydarzenia:

   2017/2018

 
ZAKOŃCZENIE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca, po mszy świętej o godz. 800, w naszej szkole uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2017/2018. W uroczystości zakończenia roku szkolnego wzięli udział wychowawcy, nauczyciele, rodzice i uczniowie klas: 1-3 Edukacji Wczesnoszkolnej, 4-7 szkoły podstawowej. Pani dyrektor Agata Tomoń dziękując wszystkim zgromadzonym za całoroczny trud, wręczyła  najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe i nagrody zdobyte w wielu różnych konkursach. Najliczniejszą grupę uczniów, którzy otrzymali z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy stanowili wokaliści, którzy uczestniczyli w co najmniej dwóch konkursach muzycznych. Był ich 19. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy zdobywali sukcesy i reprezentowali naszą szkołę i gminę Domaradz na szczeblu co najmniej powiatowym. Byli to: Ksawery Łobaza (kl. IV), Emilia Sikora (kl. I), Maja Sikora (kl. 0). Wszystkim uczestnikom konkursów muzycznych gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów. Ponadto wręczono dyplomy za czytelnictwo i konkurs z języka angielskiego. Oklaskom nie było końca. 
Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2017/2018 uczniowie  udali się do swoich klas na ostatnie przedwakacyjne spotkanie, gdzie z rak wychowawców otrzymali świadectwa.
Tak więc kolejny rok za nami, życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

 >>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

15 czerwca we wczesnych godzinach porannych wyruszyliśmy na wycieczkę do Zakopanego.  Zwiedziliśmy Kaplicę na Jaszczurówce (Kaplica na Jasczurówce została zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza i jest jednym z najpiękniejszych budynków reprezentujących styl zakopiański), kościół i cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku,  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Był spacer Krupówkach. Wyjechaliśmy kolejką na Gubałówkę. Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim. Oczywiście był czas na pamiątki i oscypki. Późnym wieczorem wróciliśmy do Domaradza.

 >>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

DZIEŃ MAMY I TATY

Z okazji Dnia Mamy i Taty w dniu 12 czerwca roku odbyły się  uroczystości w naszej szkole.
Dzieci w pięknych strojach prezentowały program artystyczny –  wiersze, piosenki, tańce i życzenia dla kochanych rodziców. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Występy nie były łatwe, ale przedszkolaki świetnie sobie poradziły. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca. Starsze klasy również przedstawiły montaże słowno-muzyczne oraz zabawne scenki. Po akademii nastąpił poczęstunek dla wszystkich zebranych, za który serdecznie dziękujemy rodzicom.

 >>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

WIZYTA MISJONARZY

Z początkiem czerwca br. odbyły się w naszej parafii Misje Święte, które poprowadził O. dr Ashenafi Yonas Abebe Shamalo.

We wtorek 5 czerwca misjonarze wraz z towarzyszącą im grupą studentów odwiedzili naszą szkołę i spotkali się z uczniami oraz gronem pedagogicznym. O. Ashenafi przedstawił prezentację multimedialną wybranych elementów kultury, opowiedział także o swoim dzieciństwie i codziennym życiu mieszkańców Etiopii, z której pochodzi. Mogliśmy przekonać się, jak odmienne są warunki życia mieszkańców Afryki, problemy, z jakimi muszą się zmagać każdego dnia, a także o ich  marzeniach.

Kulturę i obyczaje mieszkańców Czarnego Lądu przybliżył nam również pokaz przedmiotów codziennego użytku oraz aktywna nauka pieśni religijnych w języku misjonarzy przy akompaniamencie afrykańskich instrumentów muzycznych. Na zakończenie dzieci korzystając z nadarzającej się okazji, zadawały pytania na tematy, które szczególnie je zainteresowały.

W tak entuzjastycznej atmosferze afrykańska lekcja szybko dobiegła końca i z żalem musieliśmy pożegnać sympatycznych gości.

 >>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

I WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

6 czerwca 2018r w Szkole Podstawowej nr 2 w Domaradzu odbył się I KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ, w którym wzięło udział 11 wykonawców z klas od 0 do V. Każdy solista wykonywał jedną pieśń. Celem powyższego konkursu była:
-popularyzacja polskich piosenek wojskowych i patriotycznych, tradycyjnych i współczesnych;
-konfrontacja umiejętności wokalno-instrumentalnych młodych wykonawców;
-wzbogacanie edukacji patriotycznej i narodowej dzieci i młodzieży poprzez piosenkę.

Prezentacje konkursowe odbywały się w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria (kl. 0-I)
II kategoria (kl. II-III)
III kategoria (kl. IV-V)

Wokaliści śpiewali pieśni do podkładu w wersji elektronicznej, tylko jeden uczeń z towarzyszeniem gitary (własny akompaniament).
Po wysłuchaniu prezentacji  JURY postanowiło przyznać następujące nagrody.

Kat. I (0-I)

I miejsce – Emila Sikora (kl. I)

II miejsce- Marcelina Łobaza (kl.0)

III miejsce – Maja Sikora (kl. 0)

Kat II. (II-III)

I miejsce – Kinga Łobaza (kl. II)

II miejsce- Katarzyna Albrycht (kl. II)

III miejsce – Kinga Pietrasz (kl. III)

Kat. III (IV-V)

I miejsce – Kornelia Zaręba (kl. V)

II miejsce- Justyna Jara (kl. V)

III miejsce – Roksana Łobaza, Faustyna Ząbek (kl. V)

Laureatom serdecznie gratulujemy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pieśni w ich wykonaniu wszystkim bardzo się podobały. Opiekunem wokalistów jest pani Teresa Sikora.

 >>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

GMINNY DZIEŃ DZIECKA
Więcej informacji i fotografie na stronie www.domaradz.pl
POKAZY CHEMICZNE
Uczniowie klasy VIII zorganizowali pokazy chemiczne dla uczniów szkoły.

 
NASI LAUREACI RODZICOM

1 czerwca 2018 r w GOK w Domaradzu o godz. 16 odbył się koncert laureatów „Konkursu uśmiechnij się mamo, uśmiechnij się tato”. 5 laureatek naszej szkoły: Marcelina Łobaza, Maja Sikora, Emilia Sikora, Katarzyna Albrycht, Roksana Łobaza wystąpiły jeszcze raz na scenie dedykując swoje piosenki rodzicom. Solistki zaprezentowały się bardzo pięknie. Publiczność gromko ich oklaskiwała. Po koncercie wszyscy laureaci zostali zaproszeni na wspólną zabawę.

LAUREATKI GMINNEGO FESTIWALU "UŚMIECHNIJ SIĘ MAMO,..."

22 maja 2018 roku na scenie GOK w Domaradzu odbył się XVI Festiwal Piosenki "Uśmiechnij się mamo, uśmiechnij się tato", w którym wzięło udział ponad trzydziestu uczestników ze wszystkich szkół naszej gminy wyłonionych podczas eliminacji szkolnych.
W naszej szkole wewnątrzszkolny konkurs odbył się 11.05.2018r. W przesłuchaniu wzięło udział 12 solistów z klas 0-V. Jury do gminnego konkursu zakwalifikowało 6 osób.

 1. Maja Sikora kl. O

 2. Marcelina Łobaza kl. O

 3. Emilia Sikora kl. I

 4. Katarzyna Albrycht kl. II

 5. Ksawery Łobaza kl. IV

 6. Roksana Łobaza kl. VGminne przesłuchania konkursowe podzielone zostały na trzy kategorie wiekowe.
Jury na festiwalu gminnym postanowiło przyznać następujące nagrody:

W kategorii: I (przedszkola i kl. O)

I miejsce Marcelina Łobaza kl. O
WYRÓŻNIENIE Maja Sikora kl. O

W kategorii II (kl. I-III)

II miejsce Emilia Sikora kl. I
III miejsce Katarzyna Albrycht kl. II

W kategorii III (kl. IV-VII)

II miejsce Roksana Łobaza kl. V

Wszyscy cieszymy się z ich tak licznego zwycięstwa i bardzo gorąco gratulujemy, życząc dalszych sukcesów! Wszyscy laureaci GMINNEGO FESTIWALU  "Uśmiechnij się mamo, uśmiechnij się tato" wystąpią w KONCERCIE GALOWYM 01.06.2018r. o godzinie 16.00 na scenie GOK-u w Domaradzu przed społecznością lokalną, na który serdecznie wszystkich zapraszają.
Opiekunem wokalistów jest p.Teresa Sikora.LIST MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ DO RODZICÓW I UCZNIÓW KL. VII

Prowadzanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum. Postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych.

List minister Anny Zalewskiej pobierz

ROCZNICA UCHWALENIA  KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 30 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Domaradzu miała miejsce piękna i patriotyczna uroczystość,  poświęcona 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz świętu flagi państwowej Uczniowie klas drugiej, czwartej oraz piątej przygotowali montaż słowno – muzyczny poświęcony jednej z najważniejszych ustaw w historii Polski. Uchwalona przez Sejm Wielki w 1791 r. Konstytucja była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą tego typu.  Autorami Konstytucji 3 Maja byli: Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki  i Hugo Kołłątaj. Polska stała się monarchią parlamentarną, zniesiono liberum veto,  wolne elekcje oraz konfederacje.  Znacznie wzmocniło to  władzę państwową. Od tej pory pod opiekę prawa i rządu trafiała nie tylko szlachta, ale również mieszczanie i chłopi. 

Młodzi artyści recytując wiersze i śpiewając  patriotyczne piosenki przybliżyli nam wszystkim to narodowe święto.

„ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA”

W 2018 r. przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Włączając się w obchody upamiętniające to doniosłe wydarzenie, Kancelaria Senatu zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny pod patronatem marszałka Senatu „Orzeł Biały – nasza duma” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Najważniejszym celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży znaczeniem symboli naszej państwowości, a także popularyzacja wiedzy o godle narodowym jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa od początku jego dziejów do czasów obecnych. Regulamin konkursu przewidywał, że jego uczestnicy mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła. Uczniowie naszej szkoły, a mianowicie Marlena Pajda, Ksawery Łobaza oraz Karol Albrycht wzięli udział w eliminacjach okręgowych powyższego konkursu. Otrzymali za to pamiątkowe dyplomy od Pani senator Alicji Zając.

WYJAZD DO BRZOZOWA
9 kwietnia 2018r. uczniowie klas 0-III wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do kina w Brzozowie. Sztuka teatralna pt. "Szewczyk Dratewka" wszystkim bardzo się podobała.

DZIECIĘCY UNIWERSYTET TECHNICZNY

Od marca 2018 roku Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, w wyniku podpisania umowy o współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim, rozpoczęła prowadzenie nowego, kluczowego projektu edukacyjnego pod nazwą Dziecięcy Uniwersytet Techniczny.

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Golcowej zaprosiła Dziecięcy Uniwersytet Techniczny Wyjazdowy do przeprowadzenia wykładu i zajęć warsztatowych. Jako gospodarz zajęć, do udziału w całym przedsięwzięciu w ramach integracji międzyszkolnej, włączyła uczniów naszej szkoły oraz z Szkoły Podstawowej nr 1 w Golcowej. 18 kwietnia odbył się wykład ,,Odlotowa Fizyka” przedstawiający w sposób interaktywny zjawiska i prawa fizyki wykorzystywane lotnictwie. Jego celem było rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania naukami ścisłymi i lotnictwem. Umożliwiał również zrozumienie otaczającego świata poprzez obserwacje.

W trakcie trwania wykładu przybliżone zostały:

Historia lotnictwa, od mitycznego Dedala i Ikara, poprzez loty balonem, sterowce, pierwsze samoloty, aż do najnowszej generacji samolotów odrzutowych stosowanych w wojsku i lotnictwie cywilnym, podstawowe prawa fizyki (Prawo wyporu Archimedesa, przy stanowiskach doświadczalnych Prawo Bernoulli’ego, trzy zasady dynamiki Newtona - przykład zjawiska odrzutu balonowego silnika rakietowego), powstawanie siły nośnej w tunelu aerodynamicznym, sterowanie samolotem.

Typowo naukowe eksperymenty okazały się również dla uczniów wspaniałą okazją do zabawy.

W części warsztatowej zaplanowane zostało w 4-6 osobowych grupach ćwiczeniowych konstruowanie modelu samolotu, Młodym konstruktorom zostało wyznaczone zadanie skompletowania wszystkich niezbędnych przy budowie części samolotu oraz prawidłowe ich sklejenie. Jednak najważniejszym i, jak się okazało, najtrudniejszym wyzwaniem było wyważenie samolotu. W trzeciej części tego naukowego wydarzenia odbyły się loty testowe, które bezlitośnie ukazały wady konstrukcyjne modeli i wyłoniły te najlepiej dopracowane, a zwycięski zespół został nagrodzony gadżetami Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom Dziecięcego Uniwersytetu Wyjazdowego za rozbudzanie u dzieci zainteresowań naukami technicznymi poprzez przeprowadzenie niecodziennych zajęć, jak również Panu Janowi Kędrze – Wójtowi Gminy Domaradz za wspieranie zainteresowań pozalekcyjnych uczniów, poprzez zapewnienie nieodpłatnego dojazdu na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego.
 

WYNIKI KONKURSÓW WIELKANOCNYCH
Sukcesy naszych uczniów w konkursie gminnym na "Palmę wielkanocną" i "Najpiękniejszą pisankę"

I miejsce Katarzyna (kl. II i Karol Albrycht (kl. V) w konkursie Palm wielkanocnych w kategorii II

III miejsce - Maja Sikora (kl. O) w kategorii I

Wyróżnienia w kategorii II na najpiękniejszą pisankę Emilia Sikora kl. I i Kamil Bober kl. V.

Cieszymy się z ich sukcesów i gratulujemy.Więcej informacji na stronie www.domaradz.pl

WYJAZDY NA LODOWISKO
W dniach 6 i 17 oraz 24 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności łyżwiarskich na lodowisku w Sanoku. W pierwszym wyjeździe uczestniczyło 19 uczniów, a w drugim 20. 6 marca korzystaliśmy z toru lodowego, a 17 marca byliśmy na Arenie Sanok. Poniżej kilka zdjęć z wyjazdów. 

20 lutego 2018 r. odbył się V Gminny Konkurs Recytatorski. W tym roku był to patriotyczny konkurs zorganizowany dla upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W nawiązaniu do tej rocznicy myślą przewodnią tegorocznych zmagań stało się hasło „Bądź dumny – jesteś Polakiem”. Głównym założeniem konkursu było kształtowanie świadomości narodowej oraz postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, budzenie szacunku do symboli narodowych, rozwijanie zainteresowania pięknem polskiej literatury i kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, a także doskonalenie umiejętności recytatorskich.

W konkursie wzięli także uczniowie naszej szkoły. Poziom był bardzo wysoki, wszyscy uczestnicy pięknie zaprezentowali się przed publicznością. Trzyosobowe jury długo debatowało nad przyznaniem miejsc. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy przewodnicząca komisji p. Irena Jara zaczęła odczytywać protokół. Okazało się, że III miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął Ksawery Łobaza, uczęszczający do naszej szkoły. Gratulujemy czwartoklasiście pięknej postawy i życzymy dalszych sukcesów!

foto. www.domaradz.pl

 

GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
W dniu 19 lutego 2018 roku odbył się w Zespole Szkół w Golcowej Gminny Turniej Tenisa Stołowego. W turnieju wystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców z  naszej szkoły. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęły nasze uczennice: Aleksandra Wolanin i Faustyna Ząbek. W kategorii chłopców Kamil Bober i Jakub Makowski zajęli III miejsce.

CHOINKA

Szedł raz sobie Pan Karnawał, wesoły jegomość zimowym wieczorem, dotarł także do nas w ferie z wybornym humorem,
Za nim podążał korowód postaci kolorowych, a te rankiem zawitały do naszej szkoły.
Szli za nim: księżniczka z księciem, piękna Elsa z Krainy Lodu, obok wróżek kilka, a wśród nich mignęła mi chyba postać przebrana za motylka.
Przy muzyce zaczęły się wesołe harce, ruszyli w tany nasi przebierańcy. Wszędzie wrzawa i śmiech -na sali, a potem przy stole.
Podziwiają wszyscy, jak się bawią dzieci w naszej szkole! 

Karnawał to wspaniała okazja do zabawy i radości nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci i młodzieży. To właściwie jedynie taki moment w roku, w którym dzięki pięknie udekorowanym salom, barwnym i wymyślnym przebraniom oraz wesołej muzyce, możemy przenieść się w inny, bajkowy świat i na chwilę oderwać się od codziennej monotonii. Mając to na uwadze, 8 lutego 2018, Rada Rodziców oraz Grono Pedagogiczne zorganizowały pod koniec ferii zabawę, by dzieci mogły za kilka dni, z energią i w doskonałym humorze rozpocząć naukę w II półroczu. Najpierw przy dźwiękach skocznej muzyki wirowali młodsi uczniowie, których całkowicie odmieniły bajkowe przebrania. O godzinie 13.30 zmienili ich starsi koledzy i koleżanki, wprawdzie bez strojów karnawałowych, ale również w znakomitych humorach. Uczniowie organizowali różne zabawy i konkursy, a w przerwie odpoczywali i delektowali się smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

O 17.00 wszyscy pełni pozytywnych wrażeń rozeszli się do domów. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy, nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać na kolejny karnawał, który dopiero za rok.

 >>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

ZARZĄDZENIE WÓJTA GMINY DOMARADZ W SPRAWIE REKRUTACJI
pobierz
SUKCES NASZEGO UCZNIA

Ksawery Łobaza zajął II miejsce w  III Międzynarodowym Festiwale Kolęd i Pastorałek, który odbył się Kalwarii Pacławskiej. Więcej informacji na stronie www.domaradz.pl
 

GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

25 stycznia 2018roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaradzu odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięli udział laureaci szkolnego konkursu - Ksawery Łobaza i Kornelia Zaręba.
Ksawery Łobaza został laureatem konkursu gminnego zajął III miejsce.
Cieszymy się z jego sukcesu i gratulujemy.
fot. domaradz.pl

FERIE NA SPORTOWO

HARMONOGRAM ZAJĘĆ NA FERIE ZIMOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W DOMARADZU 

29.01.2018r.   Tenis stołowy – Opiekun Lucyna Szerszeń

30.01.2018r.   Zabawy ruchowe – Opiekun Renata Janusz

Zajęcia sportowe- Opiekun- Marcin Albrycht

31.01.2018r.   Zajęcia ruchowe- Opiekun- Teresa Sikora

Zajęcia sportowe- Opiekun – Alicja Nastał

02.02.2018r.   Gry stolikowe( warcaby, szachy, scrabble, itp.) –

Opiekun- Agata Ilko , Stanisław Mikoś

Zajęcia będą od godziny 9.00  do 11.30

DZIEŃ BABCI I DZIADZIA

W dniu 26 stycznia 2018r. odbyła się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprezentowały się wspaniale przed zgromadzonymi Babciami i Dziadziami. Były wiersze i piosenki, taniec,   a nawet humorystyczna scenka nawiązująca do codziennego życia osób, które w życiu dziecka odgrywają równie znaczącą rolę, jak rodzice. Po występie Babcie i Dziadkowie zostali obdarowani upominkami specjalnie przygotowanymi na tę okazję. Dopełnieniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Babciom życzymy samych słonecznych chwil, nie tylko od święta, ale na co dzień. Do zobaczenia za rok!

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć

 >>>GALERIA ZDJĘĆ<<<

DO BETLEJEM NIE JEST DALEKO!!!

Taką tezę 20 grudnia obrali starsi uczniowie naszej szkoły w inscenizacji przygotowanej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Początkowo nic nie wskazywało na to, że założenie to zostanie udowodnione. Liczba 3686 km, w linii prostej, z naszej miejscowości do Betlejem, mówiła sama za siebie. Jednak kolejne scenki z przedstawienia pokazały, że mamy wiele możliwości, by móc się do tego ważnego miejsca zbliżyć, np. wybrać się w podróż samolotem, sięgnąć po książkę, przede wszystkim po tę najważniejszą, czyli Pismo Święte, dostrzec i pomóc drugiemu człowiekowi, często samotnemu i utrudzonemu, w codziennych obowiązkach albo po prostu pójść i spotkać się z Nowonarodzonym Chrystusem w kościele. Po występie skłaniającym do poważniejszych refleksji na temat Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie kl. III w tradycyjnych Jasełkach przybliżyli historię narodzin Jezusa, a kolędy i pastorałki te znane i mniej znane, ale równie piękne, pozwalały zebranym oddać się magii chwili.

Na zakończenie uczeń kl. IV złożył Panu Wójtowi, obecnemu na uroczystości, Pani Dyrektor oraz wszystkim zebranym na sali życzenia radosnego przeżywania nadejścia Bożej Dzieciny. Pani Dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie inscenizacji, natomiast Pan Wójt w kilku słowach jeszcze raz przypomniał słuchaczom, ze podczas Świąt nie są najważniejsze oznaki zewnętrzne, ale prawidłowe relacje z drugim człowiekiem. 

 >>>GALERIA ZDJĘĆ<<<

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

19 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Domaradzu odbył się wewnątrzszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym wzięło udział 22 wykonawców z klas 0-V. Soliści zaprezentowali się w trzech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: Stanisław Mikoś, ks. proboszcz Wiesław Przepadło i Agata Ilko nagrodziło za piękne wykonanie kolęd i pastorałek następujących wokalistów:

Kategoria pierwsza (kl. 0-I):

 1. miejsce - Maja Sikora (kl.0)
 2. miejsce - Marcelina Łobaza (kl.0)
 3. miejsce - Emilia Sikora (kl.I)

Kategoria druga (kl. II-III):

 1. miejsce - Weronika Wolanin (kl.III)
 2. miejsce - Kinga Pietrasz (kl.III)
 3. miejsce - Julia Sikora (kl.III)

Kategoria trzecia (kl. IV-VI):

 1. miejsce - Justyna Jara (kl.V)
 2. miejsce - Ksawery Łobaza (kl.IV)
 3. miejsce - Kornelia Zaręba (kl.V)

Zwycięzcy trzeciej kategorii wiekowej (kl.IV-V) będą reprezentowali naszą szkołę 25 stycznia 2018 roku w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Domaradzu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody sponsorowane przez ks. proboszcza Wiesława Przepadło, za które dziękujemy. Opiekunem wokalistów jest pani Teresa Sikora.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 >>>GALERIA ZDJĘĆ<<<

XXII POWIATOWY FINAŁ KONKURSU PIOSENKI POLSKIEJ - MIKOŁAJKOWE DEBIUTY W BRZOZOWIE
 7 grudnia w sali widowiskowej Brzozowskiego Domu Kultury odbył się  Finałowy Konkurs Piosenki Polskiej "Mikołajkowe Debiuty".

26 wykonawców wyłonionych w konkursach gminnych powiatu brzozowskiego walczyło o zwycięstwo. Jury przyznało dwa wyróżnienia i po trzy miejsca w dwóch kategoriach wiekowych. Naszą szkołę i gminę Domaradz reprezentowały: Emilka Sikora (kl. I), która zaśpiewała "Leśną kołysankę" i Maja Sikora (kl. 0) w piosence "Kapie z nieba". W kategorii I (kl. 0-I) Emilka Sikora zdobyła III miejsce. Wszyscy cieszymy się z jej sukcesu i gratulujemy!

Opiekunką solistek jest pani Teresa Sikora. Dziękujemy za wspaniałe nagrody Brzozowskiemu Domu Kultury i panu wójtowi gminy Domaradz Janowi Kędrze.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z finału i galerii zdjęć na portalu regionu brzozowskiego na Podkarpaciu - BRZOZOWIANA.PL

MIKOŁAJKOWE DEBIUTY - 2017

29 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się wewnątrzszkolny konkurs "Mikołajkowe Debiuty", w którym wzięło udział 12 wokalistek. Jury do gminnego konkursu Piosenki Polskiej zakwalifikowało następujące solistki:
Kategoria I (kl. 0-I)

 1. Emilia Sikora - kl. I

 2. Maja Sikora - kl. 0

 3. Zuzanna Śmigiel - kl. 0

Kategoria II (kl. II-III)

 1. Katarzyna Albrycht k- l. II

 2. Kinga Łobaza - kl. II

 3. Weronika Wolanin - kl. III

5.12.2017 r. laureatki p/w konkursu wzięły udział w Gminnym Konkursie Piosenki Polskiej. O udział w powiatowym finale walczyło 31 wokalistów ze wszystkich szkół gminy Domaradz.

4 zwycięzców będzie reprezentowało gminę Domaradz w konkursie w Brzozowie po 2 w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W I kategorii zwyciężyły:

 1. Emilia Sikora - zajęła I miejsce

 2. Maja Sikora - zajęła II miejsce

Dziewczynki będą reprezentowały naszą szkołę i gminę Domaradz w konkursie finałowym w Brzozowie.

Cieszymy się z ich zwycięstwa, gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.

Ich opiekunem jest pani Teresa Sikora.

 

MIKOŁAJ 
WARSZTATY CHEMICZNE NA POLITECHNICE RZESZOWSKIEJ

Nie ma chemii bez fizyki i matematyki, jednak nie można zapominać, że nauka ta rozwinęła i rozwija się przede wszystkim dzięki przeprowadzanym doświadczeniom. Naturalnie chemia posiada swoje teoretyczne często nudne, matematycznie skomplikowane i nieprzystępne dla uczących się oblicze, ale jej doświadczalna niezwykle spektakularna strona zawsze przyciągała uwagę i powodowała fascynacje nawet największych chemicznych laików. Poprzez doświadczenie uczymy się najefektywniej, ponieważ wówczas poznajemy świat wszystkimi naszymi zmysłami.

Uczniowie trzech szkół: Szkoły Podstawowej Nr2 w Golcowej, Zespołu szkół w Golcowej i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Domaradzu wraz z opiekunami wybrali się do Rzeszowa na Politechnikę Rzeszowską, by móc uczestniczyć w warsztatach chemicznych. Wyjazd odbył się 30 listopada 2017r. Organizatorem  zajęć było Koło Naukowe Studentów Chemii „Esprit”. Celem wyjazdu było pokazanie drugiego oblicza  chemii- nauki zajmującej i pasjonującej młode umysły. Szczególną wartość dydaktyczną posiadają takie zajęcia, w trakcie których uczniowie sami wykonują doświadczenia. Praktyczne poznanie danego zagadnienia pozwala lepiej zrozumieć istotę zjawiska i na dłużej zapada w pamięci. Tego typu ćwiczenia pomagają w zapamiętaniu i zrozumieniu wiedzy zdobytej w szkole a czasem zainteresują młodego człowieka tak bardzo, że postanowi on rozwijać się w kierunkach przyrodniczych.  W czasie oczekiwania na wejście swojej grupy na uczelnię, uczniowie spędzali miło czas w Mc Donald’s.HISTORIA NIE MUSI BYĆ NUDNA!

Dowiodła tego Grupa Artystyczna Rekonstrukto, która 29 listopada przyjechała ze swoim eksperymentalnym programem do naszej szkoły, by w niekonwencjonalny sposób przybliżyć i zainteresować uczniów, także tych najmłodszych, sarmatyzmem i epoką szlachecką. 

Artyści ubrani w tradycyjne sarmackie stroje opowiedzieli o mitach z tą epoką związanych, zaprezentowali elementy uzbrojenia i metod walki. Wybrany uczeń przeszedł krótką lekcję szermierki, po czym wziął udział w pojedynku na szable. Jak na tak krótki trening wykazał się sporymi umiejętnościami i dowiódł, że szlachecki duch żyje nadal wśród młodych Polaków. Zebrani mogli się również przekonać, do czego służyły dyby oraz jak wyglądał proces czarownicy. Aby wyglądało to wiarygodnie, wybrano więc uczennicę z długimi włosami (powszechnie uważano, że czarownice mają długie włosy), która poddana została małym torturom na krześle inkwizycyjnym. Na szczęście od dalszych represji uratował ją młodzieniec, który stanął do walki w obronie jej niewinności i zwyciężył.

Wszyscy świetnie się bawili, ponieważ artyści udowodnili, że na historię można także spojrzeć z lekkim przymrużeniem oka. Na zakończenie uczniowie mogli osobiście przyjrzeć się strojom i rekwizytom, usiąść na krześle inkwizycyjnym czy wcielić się na moment w rolę skazanego na dyby.
ANDRZEJKI

My dziś w czary nie wierzymy, ale bawić się lubimy!
   Jest taka jedna noc w roku, kiedy na chwilę możemy się oderwać od świata realnego i przenieść do świata magii, czarów, wróżb. Już od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość - kiedy wyjdą za mąż, która pierwsza zostanie mężatką, jak na imię będzie miał wybranek. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej -  w wigilię św. Katarzyny.

   Andrzejki to okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło wiedzy dla dzieci oraz młodzieży o tradycjach i obrzędach ludowych. Uczniowie przygotowując wróżby i zabawy, pobudzają wyobraźnię, uczą się kreatywności, odrywają od szarej rzeczywistości i przenoszą w świat marzeń i fantazji, a także integrują grupę i oswajają z publicznymi występami.

  W naszej szkole odbyły się 23 listopada, więc nie w samą wigilię św. Andrzeja, jednak zabawa była znakomita. Wróżby przygotowali uczniowie z klasy V i VII, tak by znalazło się coś, zarówno dla starszych, jak i dla najmłodszych dzieci. Niektórych pewnie zaskoczyły imiona wybranków, innych zaś przestrogi od losu. Wszyscy jednak potraktowali te prognozy z przymrużeniem oka i świetnie się bawili. Na zakończenie uczniowie tańczyli przy muzyce współczesnej oraz skocznych przebojach disco polo. Po dyskotece rozeszli się do domów i nawet jeśli ktoś jednak uwierzył, że w przyszłości spotka go coś wyjątkowego, to nic w tym złego, przecież taka rola św. Andrzeja!!!

99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość niepodległościowa. w akademii wzięli udział uczniowie klasy II, V i VII, którzy pięknie recytowali wiersze patriotyczne i przy akompaniamencie gitary śpiewali pieśni. Uroczystość wszystkim bardzo się podobała. Uczniów do występu przygotowywali p. Teresa Sikora i p. Stanisław Janowski.

II GMINNY KONKURS PIEŚNI MARYJNEJ
26.10.2017 roku odbył się II Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej. W konkursie wzięło udział 6-ciu uczniów naszej szkoły.
W I kategorii (klasy 0-III) wyróżnienie otrzymała uczennica klasy II Kinga Łobaza.
W II kategorii (klasy IV-VI) uczeń klasy IV Ksawery Łobaza zdobył II miejsce.
Gratulujemy im sukcesów. Opiekunem wokalistów była p. Teresa Sikora.
PASOWANIE NA UCZNIA

W dniu 26 października w naszej szkole miała miejsce podniosła uroczystość. Do grona uczniów uroczyście i oficjalnie zostali przyjęci uczniowie I klasy. Zaprezentowali się z jak najlepszej strony pokazując co już umieją. Pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Z wielkim entuzjazmem powtarzali:
• „Ślubuje być pilnym i wzorowym uczniem!
• Ślubuję należycie wypełniać swoje obowiązki!
• Przyrzekam godnie reprezentować naszą szkołę!, … .
Po czym nastąpił akt pasowania, którego dokonała Pani Dyrektor. Wychowawczyni wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i upominki, a Rodzice słodki poczęstunek i niespodzianki. Był to piękny i pełen wrażeń dzień.

 >>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W czas złotej jesieni
To święto przypada,
Gdy wśród drzew podcieni
Grad kasztanów spada.

Kiedy liście wiatrem
Tańczą bosanowę,
A świt wiesza mokre
Mgły październikowe.

    W poniedziałek, tj. 16 października 2017 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.
   Od kiedy i dlaczego obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej? Otóż, w ten sposób przypominamy o kolejnych rocznicach ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. KEN powołał do życia Sejm Rozbiorowy. Dzień Nauczyciela powołano na mocy ustawy "Karta praw i obowiązków nauczyciela" 27 kwietnia 1972 roku. Dziesięć lat później, w kolejnej ustawie ("Karta nauczyciela"), nazwa została zmieniona na Dzień Edukacji Narodowej. Datę 14 października uznano za święto wszystkich pracowników oświaty. Do dziś używa się zamiennie obu nazw - Dzień Nauczyciela i Dzień Edukacji Narodowej.
   Głównym punktem obchodów Dnia Edukacji Narodowej była akademia, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, na której obecni byli nauczyciele, pracownicy, uczniowie naszej placówki, a także przedstawiciele Rady Rodziców. Montaż słowno-muzyczny składał się z przepięknych wierszy skierowanych do nauczycieli, ale nie zabrakło także elementów zabawnych, czyli dowcipów i humoru z szkolnych zeszytów. Po inscenizacji dziewczynki z klasy V zaprezentowały swój najnowszy układ taneczny. Po części artystycznej uczniowie i rodzice złożyli nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzenia, wyrażając w ten sposób wdzięczność za trud włożony w zdobywanie wiedzy oraz wychowanie. Na zakończenie Dyrektor Szkoły pani Agata Tomoń podziękowała uczniom i rodzicom za wzruszające dowody pamięci.ZBIÓRKA DLA FUNDACJI POMÓŻ I TY

Nasza szkoła przyłączyła się do corocznej akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”.
Każda osoba związana ze szkołą może się przyłączyć do Akcji i poprzez dystrybucję wśród uczniów naszych cegiełek pomóc podopiecznym Fundacji.
Akcja trwa co roku od początku września do połowy czerwca. Co roku na celu mamy pomoc innemu, konkretnemu podopiecznemu Fundacji, a w czasie trwania Akcji przeprowadzany jest konkurs dla uczestników „Laptop dla szkoły”. Więcej szczegółów znajdą Państwo w regulaminie akcji.
Dzięki zaangażowaniu szkół, które wzięły udział w poprzednich akcjach pomogliśmy naszym podopiecznym, m.in. Danielowi Czerniakowi, Jakubowi Nowakowskiemu, Kamilowi Dominiakowi, Justynie Niedziałek, którzy uwierzyli, że życie jest piękne, a ludzie są dobrzy.
więcej informacji na http://pomozity.org/akcja-szkolo-pomoz-i-ty-20172018/

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

W dniu 4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt – święto obchodzone corocznie w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. W tym dniu Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt „ARKA” z siedzibą w Przemyślu przeprowadziło zbiórkę karmy, misek, legowisk, koców, smyczy, obroży, zabawek dla zwierząt i innych rzeczy potrzebnych w schronisku dla zwierząt oraz w prowadzonym w Przemyślu Ośrodku Adopcyjnym dla Bezdomnych Zwierząt „ARKA”.
Opisana zbiórka została przeprowadzona także na terenie naszej szkoły. Wrażliwi na potrzebę humanitarnego obchodzenia się ze zwierzętami oraz odpowiedzialności za ich los uczniowie dostarczyli karmę suchą i mokrą dla psów i kotów.

ALEKSANDRA WOLANIN SREBRNĄ MEDALISTKĄ
Po wygranych zawodach na szczeblu powiatowym nasza uczennica, Aleksandra Wolanin, zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego w rzucie piłeczką palantową, który odbył się 26 września na stadionie Resovii w Rzeszowie. Wynik 42 m.  dał Oli drugie miejsce i srebrny medal.

Gratulacje, brawo Ola !!!SPOTKANIE Z RODZICAMI
W poniedziałek 25 września 2017 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
 
ALEKSANDRA WOLANIN MISTRZYNIĄ POWIATU

W dniu 19 września na obiektach MOSiR w Brzozowie odbyły się indywidualne mistrzostwa powiatu w lekkoatletyce. Uczennica Aleksandra Wolanin zajęła I miejsce w konkursie rzutu piłeczką palantową. Ola będzie reprezentowała powiat w zawodach wojewódzkich w Rzeszowie. W zawodach wzięła udział również Kornelia Zaręba, która rywalizowała na dystansie 600m.

Gratulujemy sukcesu!

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4 września 2017r. o  godz. 800 w Kościele Miłosierdzia Bożego w Domaradzu odbędzie się Msza Św. inaugurująca nowy rok szkolny. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami przejdą do szkoły, gdzie o godzinie 900 nastąpi uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.  

 

[Powrót]]]