Wydarzenia:

   2017/2018

 
MIKOŁAJKOWE DEBIUTY - 2017

29 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się wewnątrzszkolny konkurs "Mikołajkowe Debiuty", w którym wzięło udział 12 wokalistek. Jury do gminnego konkursu Piosenki Polskiej zakwalifikowało następujące solistki:
Kategoria I (kl. 0-I)

  1. Emilia Sikora - kl. I

  2. Maja Sikora - kl. 0

  3. Zuzanna Śmigiel - kl. 0

Kategoria II (kl. II-III)

  1. Katarzyna Albrycht k- l. II

  2. Kinga Łobaza - kl. II

  3. Weronika Wolanin - kl. III

5.12.2017 r. laureatki p/w konkursu wzięły udział w Gminnym Konkursie Piosenki Polskiej. O udział w powiatowym finale walczyło 31 wokalistów ze wszystkich szkół gminy Domaradz.

4 zwycięzców będzie reprezentowało gminę Domaradz w konkursie w Brzozowie po 2 wposzczególnych kategoriach wiekowych.

W I kategorii zwyciężyły:

  1. Emilia Sikora - zajęła I miejsce

  2. Maja Sikora - zajęła II miejsce

Dziewczynki będą reprezentowały naszą szkołę i gminę Domaradz w konkursie finałowym w Brzozowie.

Cieszymy się z ich zwycięstwa, gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów.

Ich opiekunem jest pani Teresa Sikora.

 

MIKOŁAJ 
WARSZTATY CHEMICZNE NA POLITECHNICE RZESZOWSKIEJ

Nie ma chemii bez fizyki i matematyki, jednak nie można zapominać, że nauka ta rozwinęła i rozwija się przede wszystkim dzięki przeprowadzanym doświadczeniom. Naturalnie chemia posiada swoje teoretyczne często nudne, matematycznie skomplikowane i nieprzystępne dla uczących się oblicze, ale jej doświadczalna niezwykle spektakularna strona zawsze przyciągała uwagę i powodowała fascynacje nawet największych chemicznych laików. Poprzez doświadczenie uczymy się najefektywniej, ponieważ wówczas poznajemy świat wszystkimi naszymi zmysłami.

Uczniowie trzech szkół: Szkoły Podstawowej Nr2 w Golcowej, Zespołu szkół w Golcowej i Szkoły Podstawowej Nr 2 w Domaradzu wraz z opiekunami wybrali się do Rzeszowa na Politechnikę Rzeszowską, by móc uczestniczyć w warsztatach chemicznych. Wyjazd odbył się 30 listopada 2017r. Organizatorem  zajęć było Koło Naukowe Studentów Chemii „Esprit”. Celem wyjazdu było pokazanie drugiego oblicza  chemii- nauki zajmującej i pasjonującej młode umysły. Szczególną wartość dydaktyczną posiadają takie zajęcia, w trakcie których uczniowie sami wykonują doświadczenia. Praktyczne poznanie danego zagadnienia pozwala lepiej zrozumieć istotę zjawiska i na dłużej zapada w pamięci. Tego typu ćwiczenia pomagają w zapamiętaniu i zrozumieniu wiedzy zdobytej w szkole a czasem zainteresują młodego człowieka tak bardzo, że postanowi on rozwijać się w kierunkach przyrodniczych.  W czasie oczekiwania na wejście swojej grupy na uczelnię, uczniowie spędzali miło czas w Mc Donald’s.
 

HISTORIA NIE MUSI BYĆ NUDNA!

Dowiodła tego Grupa Artystyczna Rekonstrukto, która 29 listopada przyjechała ze swoim eksperymentalnym programem do naszej szkoły, by w niekonwencjonalny sposób przybliżyć i zainteresować uczniów, także tych najmłodszych, sarmatyzmem i epoką szlachecką. 

Artyści ubrani w tradycyjne sarmackie stroje opowiedzieli o mitach z tą epoką związanych, zaprezentowali elementy uzbrojenia i metod walki. Wybrany uczeń przeszedł krótką lekcję szermierki, po czym wziął udział w pojedynku na szable. Jak na tak krótki trening wykazał się sporymi umiejętnościami i dowiódł, że szlachecki duch żyje nadal wśród młodych Polaków. Zebrani mogli się również przekonać, do czego służyły dyby oraz jak wyglądał proces czarownicy. Aby wyglądało to wiarygodnie, wybrano więc uczennicę z długimi włosami (powszechnie uważano, że czarownice mają długie włosy), która poddana została małym torturom na krześle inkwizycyjnym. Na szczęście od dalszych represji uratował ją młodzieniec, który stanął do walki w obronie jej niewinności i zwyciężył.

Wszyscy świetnie się bawili, ponieważ artyści udowodnili, że na historię można także spojrzeć z lekkim przymrużeniem oka. Na zakończenie uczniowie mogli osobiście przyjrzeć się strojom i rekwizytom, usiąść na krześle inkwizycyjnym czy wcielić się na moment w rolę skazanego na dyby.
ANDRZEJKI

My dziś w czary nie wierzymy, ale bawić się lubimy!
   Jest taka jedna noc w roku, kiedy na chwilę możemy się oderwać od świata realnego i przenieść do świata magii, czarów, wróżb. Już od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość - kiedy wyjdą za mąż, która pierwsza zostanie mężatką, jak na imię będzie miał wybranek. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej -  w wigilię św. Katarzyny.

   Andrzejki to okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło wiedzy dla dzieci oraz młodzieży o tradycjach i obrzędach ludowych. Uczniowie przygotowując wróżby i zabawy, pobudzają wyobraźnię, uczą się kreatywności, odrywają od szarej rzeczywistości i przenoszą w świat marzeń i fantazji, a także integrują grupę i oswajają z publicznymi występami.

  W naszej szkole odbyły się 23 listopada, więc nie w samą wigilię św. Andrzeja, jednak zabawa była znakomita. Wróżby przygotowali uczniowie z klasy V i VII, tak by znalazło się coś, zarówno dla starszych, jak i dla najmłodszych dzieci. Niektórych pewnie zaskoczyły imiona wybranków, innych zaś przestrogi od losu. Wszyscy jednak potraktowali te prognozy z przymrużeniem oka i świetnie się bawili. Na zakończenie uczniowie tańczyli przy muzyce współczesnej oraz skocznych przebojach disco polo. Po dyskotece rozeszli się do domów i nawet jeśli ktoś jednak uwierzył, że w przyszłości spotka go coś wyjątkowego, to nic w tym złego, przecież taka rola św. Andrzeja!!!

99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość niepodległościowa. w akademii wzięli udział uczniowie klasy II, V i VII, którzy pięknie recytowali wiersze patriotyczne i przy akompaniamencie gitary śpiewali pieśni. Uroczystość wszystkim bardzo się podobała. Uczniów do występu przygotowywali p. Teresa Sikora i p. Stanisław Janowski.

II GMINNY KONKURS PIEŚNI MARYJNEJ
26.10.2017 roku odbył się II Gminny Konkurs Pieśni Maryjnej. W konkursie wzięło udział 6-ciu uczniów naszej szkoły.
W I kategorii (klasy 0-III) wyróżnienie otrzymała uczennica klasy II Kinga Łobaza.
W II kategorii (klasy IV-VI) uczeń klasy IV Ksawery Łobaza zdobył II miejsce.
Gratulujemy im sukcesów. Opiekunem wokalistów była p. Teresa Sikora.
PASOWANIE NA UCZNIA

W dniu 26 października w naszej szkole miała miejsce podniosła uroczystość. Do grona uczniów uroczyście i oficjalnie zostali przyjęci uczniowie I klasy. Zaprezentowali się z jak najlepszej strony pokazując co już umieją. Pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Z wielkim entuzjazmem powtarzali:
• „Ślubuje być pilnym i wzorowym uczniem!
• Ślubuję należycie wypełniać swoje obowiązki!
• Przyrzekam godnie reprezentować naszą szkołę!, … .
Po czym nastąpił akt pasowania, którego dokonała Pani Dyrektor. Wychowawczyni wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i upominki, a Rodzice słodki poczęstunek i niespodzianki. Był to piękny i pełen wrażeń dzień.

 >>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W czas złotej jesieni
To święto przypada,
Gdy wśród drzew podcieni
Grad kasztanów spada.

Kiedy liście wiatrem
Tańczą bosanowę,
A świt wiesza mokre
Mgły październikowe.

    W poniedziałek, tj. 16 października 2017 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.
   Od kiedy i dlaczego obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej? Otóż, w ten sposób przypominamy o kolejnych rocznicach ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. KEN powołał do życia Sejm Rozbiorowy. Dzień Nauczyciela powołano na mocy ustawy "Karta praw i obowiązków nauczyciela" 27 kwietnia 1972 roku. Dziesięć lat później, w kolejnej ustawie ("Karta nauczyciela"), nazwa została zmieniona na Dzień Edukacji Narodowej. Datę 14 października uznano za święto wszystkich pracowników oświaty. Do dziś używa się zamiennie obu nazw - Dzień Nauczyciela i Dzień Edukacji Narodowej.
   Głównym punktem obchodów Dnia Edukacji Narodowej była akademia, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, na której obecni byli nauczyciele, pracownicy, uczniowie naszej placówki, a także przedstawiciele Rady Rodziców. Montaż słowno-muzyczny składał się z przepięknych wierszy skierowanych do nauczycieli, ale nie zabrakło także elementów zabawnych, czyli dowcipów i humoru z szkolnych zeszytów. Po inscenizacji dziewczynki z klasy V zaprezentowały swój najnowszy układ taneczny. Po części artystycznej uczniowie i rodzice złożyli nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzenia, wyrażając w ten sposób wdzięczność za trud włożony w zdobywanie wiedzy oraz wychowanie. Na zakończenie Dyrektor Szkoły pani Agata Tomoń podziękowała uczniom i rodzicom za wzruszające dowody pamięci.ZBIÓRKA DLA FUNDACJI POMÓŻ I TY

Nasza szkoła przyłączyła się do corocznej akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”.
Każda osoba związana ze szkołą może się przyłączyć do Akcji i poprzez dystrybucję wśród uczniów naszych cegiełek pomóc podopiecznym Fundacji.
Akcja trwa co roku od początku września do połowy czerwca. Co roku na celu mamy pomoc innemu, konkretnemu podopiecznemu Fundacji, a w czasie trwania Akcji przeprowadzany jest konkurs dla uczestników „Laptop dla szkoły”. Więcej szczegółów znajdą Państwo w regulaminie akcji.
Dzięki zaangażowaniu szkół, które wzięły udział w poprzednich akcjach pomogliśmy naszym podopiecznym, m.in. Danielowi Czerniakowi, Jakubowi Nowakowskiemu, Kamilowi Dominiakowi, Justynie Niedziałek, którzy uwierzyli, że życie jest piękne, a ludzie są dobrzy.
więcej informacji na http://pomozity.org/akcja-szkolo-pomoz-i-ty-20172018/

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

W dniu 4 października przypada Światowy Dzień Zwierząt – święto obchodzone corocznie w dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. W tym dniu Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt „ARKA” z siedzibą w Przemyślu przeprowadziło zbiórkę karmy, misek, legowisk, koców, smyczy, obroży, zabawek dla zwierząt i innych rzeczy potrzebnych w schronisku dla zwierząt oraz w prowadzonym w Przemyślu Ośrodku Adopcyjnym dla Bezdomnych Zwierząt „ARKA”.
Opisana zbiórka została przeprowadzona także na terenie naszej szkoły. Wrażliwi na potrzebę humanitarnego obchodzenia się ze zwierzętami oraz odpowiedzialności za ich los uczniowie dostarczyli karmę suchą i mokrą dla psów i kotów.

ALEKSANDRA WOLANIN SREBRNĄ MEDALISTKĄ
Po wygranych zawodach na szczeblu powiatowym nasza uczennica, Aleksandra Wolanin, zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego w rzucie piłeczką palantową, który odbył się 26 września na stadionie Resovii w Rzeszowie. Wynik 42 m.  dał Oli drugie miejsce i srebrny medal.

Gratulacje, brawo Ola !!!SPOTKANIE Z RODZICAMI
W poniedziałek 25 września 2017 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
 
ALEKSANDRA WOLANIN MISTRZYNIĄ POWIATU

W dniu 19 września na obiektach MOSiR w Brzozowie odbyły się indywidualne mistrzostwa powiatu w lekkoatletyce. Uczennica Aleksandra Wolanin zajęła I miejsce w konkursie rzutu piłeczką palantową. Ola będzie reprezentowała powiat w zawodach wojewódzkich w Rzeszowie. W zawodach wzięła udział również Kornelia Zaręba, która rywalizowała na dystansie 600m.

Gratulujemy sukcesu!

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

4 września 2017r. o  godz. 800 w Kościele Miłosierdzia Bożego w Domaradzu odbędzie się Msza Św. inaugurująca nowy rok szkolny. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami przejdą do szkoły, gdzie o godzinie 900 nastąpi uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.  

 

[Powrót]]]