Wydarzenia:

   2015/2016

 • KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
  Wędrówką jedną życie jest człowieka; 
  Idzie wciąż, 
  Dalej wciąż, 
  Dokąd? Skąd? 
  Dokąd! Skąd! 
  Dokąd! Skąd! 
  Jak zjawa senna życie jest człowieka; 
  Zjawia się, 
  Dotknąć chcesz, 
  Lecz ucieka? 
  Lecz ucieka! 
  Lecz ucieka!
  W dniu 24.06.2016r. o godz. 9 wszyscy zebrali się, aby uroczyście podsumować miniony rok szkolny. Uczniom towarzyszyli rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy V, którzy chcieli pożegnać odchodzących absolwentów. Następnie uczniowie klasy VI podziękowali Radzie Pedagogicznej oraz Pani Dyrektor za wkład w wykształcenie oraz wychowanie. Po wzruszającym montażu słowno-muzycznym Pani Dyrektor Agata Tomoń podziękowała uczniom oraz nauczycielom, którzy czuwali nad przygotowaniem inscenizacji i przystąpiła do wręczania nagród tym, którzy zapracowali na świadectwa z paskiem i wykazali się wysokimi wynikami w zewnętrznym sprawdzianie klas VI. Następnie rodzicom wyróżnionych uczniów zostały wręczone listy gratulacyjne. Podziękowania  otrzymali  również członkowie Rady Rodziców, którzy wspomagali szkołę w jej działaniach na rzecz dzieci oraz środowiska. Statuetki w postaci mikrofonu otrzymały uczennice klasy VI: Patrycja Wolanin i Alicja Jara, które pięknym wykonaniem piosenek ubogacały przez wiele lat szkolne uroczystości. Uczniowie zostali również nagrodzeni książkami oraz dyplomami za osiągnięcia i udział w różnorodnych konkursach organizowanych przez nauczycieli. Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła zebranym udanego wakacyjnego wypoczynku.
   

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<

 

 • DZIEŃ DZIECKA
  Z okazji Dna Dziecka uczniowie naszej szkoły wspaniale bawili się na pływalni w Strzyżowie oraz Parku  Mani w Krośnie. Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi za sfinansowanie autokaru , a Radzie Rodziców za bilety wstępu.

 • DZIEŃ MAMY I TATY
  MAMA i TATO to dwie bardzo ważne osoby w życiu człowieka, dlatego też 24 maja 2016r. uczniowie naszej szkoły zaprosili swoich Rodziców na uroczystość związaną z Dniem Matki i Ojca. Chcieli poprzez wiersze i piosenki podziękować im za miłość oraz codzienną troskę. Na zakończenie części artystycznej dzieci odśpiewały „Sto lat”. Następnie rodzice obejrzeli taniec w wykonaniu uczennic klasy VI, który nagrodzono gromkimi brawami. Po prezentacji słowno – muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Całe spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze.

 • GMINNE ELIMINACJE KONKURSU "UŚMIECHNIJ SIĘ MAMO"
  24.05.2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Domaradzu odbył się XIV konkurs piosenki "Uśmiechnij się mamo". W konkursie Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowali zwycięzcy szkolnego konkursu "Uśmiechnij się mamo".
  1. Ksawery Łobaza -kl. II
  2. Justyna Jara - kl. III
  3. Alicja Jara - kl. VI
  4. Patrycja Wolanin -kl. VI
  Justyna Jara zajęła II miejsce w kategorii I (kl. 0-III), a Patrycja Wolanin - miejsce I w kategorii II (kl. IV-VI).
  Opiekunem wokalistów była Teresa Sikora.
  Gratulujemy sukcesów. Foto: www.domaradz.pl
    • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
  28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów dnia 3 maja. Jest to ważny dla każdego Polaka dzień. Jest to data uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r.  W naszej szkole obchody tego święta były uroczyste. Uczniowie klas V i VI pod opieką Pani Teresy Sikory oraz Pana Stanisława Janowskiego przygotowali z tej okazji uroczysty apel.. Na początku odśpiewaliśmy hymn państwowy, a następnie wysłuchaliśmy patriotycznych pieśni oraz  refleksyjnych wierszy. Aktorzy starali się także przybliżyć najważniejsze daty, postacie i wydarzenia z tamtego okresu w dziejach Polski.

 • GMINNY KONKURS pALM wIELKANOCNYCH I PISANEK
  Tuż przed świętami rozstrzygnęły się gminne konkursy. W kategorii palm I miejsce zajęły Katarzyna Albrycht i Roksana Łobaza. W kategorii pisanek II miejsce zajęła Emilia Sikora, a wyróżnienie otrzymała Kinga Łobaza.
  więcej informacji i zdjęcia na stronie www.domaradz.pl

 • i kONKURS RECYTATORSKI
  15 marca 2016 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski „Brzechwa dzieciom”. Organizatorem konkursu, który wzbudził zainteresowanie wśród wszystkich uczniów, była pani Agata Ilko. Przystąpiły do niego dzieci z kl. 0 – VI. Jury wybrało zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych – kl. 0 – III i kl. V – VI. W I kategorii nagrody otrzymali:

  Jakub Duplaga – kl. O

  Kacper Wójcik – kl. I

  Ksawery Łobaza – kl. II

  Kamil Bober i Faustyna Ząbek – kl. III

  W kategorii II – dzieci starszych wiekowo

  I miejsce zajęły: Alicja Jara i Patrycja Wolanin kl. VI

  II miejsce – Marcin Noster kl. V

  III miejsce – Oliwia Adamska kl. V

    Pozostałym uczestnikom pani dyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy. Uczniowie zarówno ci najmłodsi, jak i ze starszej grupy wiekowej wykazali się wysokimi umiejętnościami recytacji wybranych utworów Jana Brzechwy.

 • REKOLEKCJE SZKOLNE
  W dniach 16-18 marzec 2016 roku odbędą się rekolekcje szkolne.
   

 • ILUZJONISTA W NASZEJ SZKOLE
  W dniu 4 marca naszą szkołę odwiedził iluzjonista. W widowisku wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas ale najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z klas młodszych. Pokaz magii i iluzji zachwycił wszystkich widzów nawet tych dorosłych. To co wydaje się niemożliwe na scenie stawało sie realne. Do swoich sztuczek zapraszał uczniów z widowni aby mu asystowali. Uczniowie mogli z bliska przyglądać się wykonywanym sztuczkom. • FERIE NA SPORTOWO
  W czasie ferii uczniowie naszej szkoły mieli możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu najmłodsi odwiedzili figloraj, a starsi basen i dwa razy lodowisko.   

 • WYCIECZKA NA LODOWISKO DO SANOKA
  8 lutego (poniedziałek) uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2 w Golcowej mieli okazję doskonalić swoje umiejętności łyżwiarskie na torze w Sanoku.

 • CHOINKA SZKOLNA
        
  Karnawał
  W karnawale, w karnawale
  Dookoła wielkie bale,
  Gdy orkiestra pięknie gra,
  Dobry humor każdy ma!

  Bal maskowy, bal maskowy
  Jest naprawdę pomysłowy,
  Można przebrać się za jeża,
  Krasnoludka lub rycerza.
  Wszędzie sami przebierańcy,

  Zorro w czarnej masce tańczy,
  I Smerfetka razem z nim,
  Nie wiadomo kto jest kim...

  W karnawale, w karnawale
  Dzieci bawią się wspaniale,
  W karnawale każdy chce
  Tańczyć, śpiewać, bawić się.
  Zbigniew Dmitroca
  W dniu 30 stycznia 2016r. w Remizie OSP Domaradz- Góra odbyła się zabawa choinkowa dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Domaradzu. Wszyscy wspaniale bawili się przy dźwiękach muzyki. Rodzice przygotowali posiłki.

   

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA
        
  Dzień babci i dziadka, to święto obchodzone nie tylko w Polsce. Obchodzone jest w różnych terminach. W naszym kraju przyjęto, że babcie obchodzą swój dzień 21 stycznia, a dziadkowie dzień później, czyli 22 stycznia.
        W naszej szkole 22.01.2016r. szacunek i uznanie dla nich, na tle nastrojowo udekorowanej sali, dzieci wyraziły w inscenizacjach przygotowanych pod kierunkiem nauczycieli. Ze szczególnym wzruszeniem Dziadkowie słuchali wierszy i życzeń przygotowanych na tę okazję przez najmłodszych, czyli przedszkolaków. Po występie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

        Wszystkim Babciom i Dziadkom nie tylko z okazji ich Święta składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, siły, szczęścia, radości, uśmiechu na co dzień i pociechy ze wszystkich wnuków oraz prawnuków.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<

 • III GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
  20 stycznia 2016 roku odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Do konkursu zakwalifikowały się dwie uczennice kl. VI Patrycja Wolanin i Alicja Jara. Patrycja Wolanin
  zajęła I miejsce w kategorii Szkoły Podstawowe (kl. IV- VI). Opiekunem był a p. Teresa Sikora.
  Gratulujemy!!! 

 • Mizerna, cicha, stajenka licha, 
  Pełna niebieskiej chwały. 
  Oto leżący, przed nami śpiący 
  W promieniach Jezus mały. 

  Nad nim anieli w locie stanęli
   
  I pochyleni klęczą
   
  Z włosy złotymi, z skrzydła białymi, 

  Pod malowaną tęczą.
   
  Święta Bożego Narodzenia to najbardziej radosny i wyczekiwany okres przez każdego z nas.
  Jak co roku uczniowie naszej szkoły, postarali się stworzyć ciepły, świąteczny nastrój, a także przypomnieć tradycje związane z tymi wyjątkowymi świętami, dlatego pod kierunkiem nauczycieli przygotowali inscenizację Jasełek.
  21 grudnia 2015r. o godzinie 11.50. uczniowie oraz nauczyciele zebrali się w przepięknie udekorowanej sali, która wprowadziła zgromadzoną publiczność w radosny nastrój. O dobrą zabawę i wzruszające doznania zadbali zaś zdolni aktorzy oraz wokaliści, którzy scenki z życia Marii i Józefa urozmaicili pięknymi kolędami i pastorałkami. W przedstawieniu swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali nie tylko starsi uczniowie, ale także ci najmłodsi, którzy wywarli wśród oglądających największe poruszenie.
  Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,/ Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(…).” Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor Agaty Tomoń i w świątecznych nastrojach rozeszli się do domów.


   

 • III KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
  21 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbył się III Konkurs Kolęd i Pastorałek. Organizatorem
  i sponsorem nagród był ksiądz proboszcz Wiesław Przepadło. W konkursie wzięło udział 19 wokalistów z klas od O do VI. Jury wyodrębniło III kategorie wiekowe. I tak finalistami konkursu zostali:
  I kategoria (O-I) I miejsce zdobyły uczennice klasy I Elżbieta Wójcik i Weronika Wolanin.
  II kategoria (II-III) I miejsce Kamil Bober i Justyna Jara, II miejsce Ksawery Łobaza
  i Marlena Pajda, III miejsce Faustyna Ząbek i Roksana Łobaza.
  III kategoria (IV-VI) I miejsce Patrycja Wolanin i Alicja Jara.
  Do konkursu uczniów przygotowywali rodzice i p. Teresa Sikora.
  Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundował ks. proboszcz Wiesław Przepadło. Patrycja Wolanin i Alicja Jara - laureatki III kategorii wiekowej wezmą udział
  w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Domaradzu, który odbędzie się 20.01.2016r.   

 • ANDRZEJKI 2015
  „Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja.”
  Dnia 26.11.2015r. w naszej szkole odbyły się szkolne andrzejki. Uczniowie rozpoczęli je od przybliżenia przysłów oraz tradycji andrzejkowych. Zabawa przebiegała w magicznej atmosferze wśród czarodziejek i wróżbitów. Przyczynili się do tego uczniowie klas szóstych, którzy przygotowali różnorodne, utrzymane w żartobliwym stylu wróżby i konkursy. Dzieci mogły dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość, wykonywany zawód czy imię przyszłej sympatii. Na zakończenie wesoło spędziły czas, tańcząc przy największych przebojach muzyki dyskotekowej.
   

 • BEZPIECZNE WAKACJE 2015
  17.11.2015r. w Starostwie Powiatowym w Brzozowie odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego  "Bezpieczne Wakacje 2015", który jest jedną z form popularyzowania bezpiecznego zachowania wśród dzieci i młodzieży. Cieszy się wielkim zainteresowaniem,
  o czym świadczy ilość nadesłanych prac, z całego powiatu napłynęło ich 179, z czego
  wyróżniono 18 w trzech kategoriach wiekowych. Uczennica naszej szkoły Magdalena Obłój,
  w kategorii wiekowej 10-12 lat, zajęła II miejsce.


   

 • 11 LISTOPAD - ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
  „Dzisiaj wielka jest rocznica -
  Jedenasty Listopada!
   
  Tym co zmarli za Ojczyznę,
   
  Hołd wdzięczności Polska składa.”

  We wtorek, 10 listopada 2015r. w naszej szkole odchodzono Dzień Niepodległości. O godzinie 11.00 wszyscy uczniowie, pracownicy szkoły oraz nauczyciele zebrali się na sali gimnastycznej.
  Na uroczystość przybył również Wójt Gminy – pan Jan Kędra. Dyrektor szkoły, pani Agata Tomoń, powitała wszystkich obecnych i podkreśliła jak ważne jest dla nas Polaków to niezwykłe święto, obchodzone co roku 11 listopada.
  Głównym punktem uroczystości było jednak przedstawienie w wykonaniu grupy uczniów z klasy V i VI, ukazujące kluczowe momenty w historii naszego narodu.
  Pani dyrektor podziękowała artystom za ich pracę, a na koniec głos zabrał Wójt, pan Jan Kędra, który także przypomniał zgromadzonym o tym, że nigdy nie należy zapominać o dziejach naszego kraju, o polskiej tradycji, kulturze, ale trzeba również tworzyć nową, naszą własną historię.
   

 • PASOWANIE NA UCZNIA
  13 października w naszej szkole odbyła się podwójna uroczystość. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej swoje święto obchodziła cała społeczność szkolna oraz uczniowie klasy I,
  którzy tego dnia składali uroczyste ślubowanie przed rodzicami, nauczycielami oraz swoimi rówieśnikami i zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Domaradzu. Najmłodsi wykazali się następującymi umiejętnościami: wiedzą, śpiewaniem, recytowaniem,
  oraz zasadami dobrego zachowania. Z wszystkich zadań wywiązali się wzorowo. W nagrodę otrzymali dyplomy pasowania oraz drobne upominki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości serdecznie dziękujemy.
 • POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
  6 października na obiektach MOSiRu w Brzozowie odbyły się powiatowe biegi przełajowe
  bardzo dobrze spisała się Patrycja Wolanin, która zajęła 5 miejsce (1-4 miejsca dawały kwalifikacje na zawody wojewódzkie) pozostałe dziewczyny zajęły odpowiednio Ola Bąk
  VII
  miejsce i X miejsce Daria Ząbek. W zawodach wystartowały również Ola Wolanin
  i Kornelia Zaręba.
  Gratulujemy

 • GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE
  W dniu 2 października na stadionie sportowym w Domaradzu odbyły się, gminne biegi przełajowe bardzo dobrze spisały się nasze uczennice w kategorii klas III-IV
  3m. – Wolanin Aleksandra
  6m. – Zaręba Kornelia
  W kategorii klasy 5-6 dziewczęta:
  2m. – Wolanin Patrycja
  3m. – Ząbek Daria
  5m. – Aleksandra Bąk
  Medale wręczył Wójt Gminy Domaradz - Jan Kędra  foto www.domaradz.pl
   

 • WYCIECZKA NA LOTNISKO
  W dniu  24 września 2015r. uczniowie naszej szkoły byli na lotnisku w Jasionce.
  W programie wycieczki było:
  -zwiedzanie Terminala,
  - pobyt na tarasie widokowym i oglądanie przylotu samolotu pasażerskiego z Frankfurtu,
  - odbycie odprawy bagażowej,
  - przejście na płytę lotniska i oglądanie startu samolotu,
  - oglądanie samochodów strażackich.   

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM
  W dniu  24 września 2015r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-III oraz wychowanków oddziału przedszkolnego z policjantem. Miało ono na celu przypomnienie
  zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Atrakcją spotkania było oglądanie samochodu policyjnego oraz rekwizytów związanych z pracą dzielnicowego. • DOPALACZE

 

[Powrót]