·         O szkole

·         Nauczyciele

·         Wydarzenia

·         Wyposażenie

·         Zajęcia pozalekcyjne

·         Udział w konkursach

·         Udział w zawodach

Wydarzenia:

   2013/2014

 

 

Zestaw podręczników na rok szkolny 2014/2015 zobacz

·         27.06.2014r – KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
W dniu 27 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Domaradzu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Tegoroczni absolwenci pożegnali się ze szkołą w montażu słowno – muzycznym. Dziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację, a rodzicom za poświęcony czas. Od koleżanek i kolegów z klasy piątej otrzymali na pamiątkę upominki. Następnie dyrektor szkoły wręczyła  uczniom nagrody za osiągnięcie wysokich wyników w nauce. Po czym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie odbyło się wręczenie świadectw.
 

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<
 

·         7.06.2014r – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ NIE Z TEJ ZIEMI”
     Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu ogłosił konkurs literacki pt. „Jan Paweł II- papież nie z tej ziemi”. Celem konkursu było między innymi popularyzowanie wiedzy o świętym Janie Pawle II oraz integracja uczniów i nauczycieli wokół przesłania płynącego z nauki naszego Wielkiego Polaka.

     Nagrodą w konkursie było umieszczenie najlepszych prac w książce, będącej jednocześnie cegiełką wspierającą dzieło Budowy Wioski dziecięcej pod Brzozowem.

     Anna Noster ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Domaradzu (opiekun  Agata Ilko) zdobyła wyróżnienie w kategorii proza.

     7 czerwca na uroczystej gali w Jarosławiu Ania odebrała symboliczną nagrodę w postaci wyżej wymienionej książki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

·         3.06.2014r – POKAZ ILUZJONISTY
Uczniowie naszej szkoły mieli nie tylko możliwość obejrzenia pokazu iluzjonisty, ale brali w nim czynny udział. Uczestnicy świetnie się bawili, a na zakończenie otrzymali drobne upominki.

·         2.06.2014r – DZIEŃ DZIECKA
2.06.2014r. z okazji Dnia Dziecka odbyła się wycieczka do Sanoka, sfinansowana częściowo przez Radę Rodziców. Uczniowie klas III-VI zwiedzali Muzeum Budownictwa Ludowego, a dzieci z klas "O" -II bawiły się w centrum Zabaw "URWIS"

·         27.05.2014r – DZIEŃ MAMY
"Dam ci słońce nad domem,

Słońce złotą koronę.

I dam ci księżyc wiesz?

I jeszcze ... co tylko chcesz.

Bo jestem bardzo bogaty,

dostałem kredki od taty".

Coroczne święto z okazji Dnia Mamy i Taty miało miejsce we wtorek 27 maja 2014 roku. Montaż słowno-muzyczny przygotowały dzieci z klas IV-VI.

Dzieci prezentowały swoje talenty, śpiewając piosenki, recytowały wiersze oraz w scenie dramowej codzienne problemy, z jakimi muszą sobie radzić mamy.

Nie zawsze za swój trud i poświęcenie rodzice są doceniani i szanowani. zapominamy o tym, że im także należy się pomoc i zrozumienie, dlatego rolą wychowawcy jest o tym przypominać.

 

·         30.04.2014r – ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II
W dniu 30.04.2014r.w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie ze starszych klas ukazali drogę do świętości naszego papieża Jana Pawła II. Uzupełnienie do informacji o życiu i działalności tego wielkiego Polaka, stanowiły różnorodne piosenki i pieśni wykonane przez najmłodszych oraz dorosłych artystów. Była to wzruszająca uroczystość, gdyż jeszcze raz mogliśmy usłyszeć słowa człowieka, który stanowi dla nas niedościgły wzór do naśladowania i autorytet.

·         30.04.2014r – 223 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Mija 223 lata od chwili, kiedy patrioci, zwolennicy reform doprowadzili do uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Był rok 1791. Od tego czasu rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzono w Polsce bardzo uroczyście. Jednak po II wojnie światowej ówczesna sytuacja polityczna i ustrojowa nie pozwalała na obchodzenie tego święta. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował przywrócić jako święto państwowe dzień 3 Maja. Dziś, w wolnej Polsce, możemy obchodzić je swobodnie, pamiętając, że nasza ustawa majowa z 1791 roku była pierwszym takim dokumentem w Europie, a drugim na świecie po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Propagując postawy patriotyczne wśród uczniów, przygotowano apel upamiętniający ważne dla naszego kraju wydarzenia - dążenie polskich patriotów do reform, walkę o konstytucję i jej uchwalenie. Fragmenty wierszy przeplatane były wystąpieniami narratorów, oraz pieśniami patriotycznymi, które miały na celu przybliżyć zebranym fakty historyczne poprzedzające uchwalenie Konstytucji 3 Maja, podkreślały zasługi Polaków i znaczenie dokumentu dla naszego narodu. Apel upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowała Pani Teresa Sikora oraz Pan Stanisław Janowski wraz z uczniami klas IV - V.


 

·         11.02.2014r – DZIEŃ BABCI I DZIADKA
11 lutego 2014 dzieci z oddziału zerowego przedstawiły inscenizację dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadków.
Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze i radośnie śpiewały piosenki. Mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
Całość uroczystości została uwieńczona grupowym zdjęciem.


·         19.01.2014r – CHOINKA SZKOLNA
W dniu 18 stycznia 2014r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci w wieku przedszkolnym i starszym. Poprzedził ją występ uczniów, którzy pod kierownictwem pani Agaty Ilko przygotowali Jasełka łączące elementy współczesnej rzeczywistości z tradycją. Inscenizację urozmaicały kolędy wybrane przez pana Stanisława Mikosia, który również akompaniował występującym na gitarze. Następnie rozpoczęła się impreza taneczna, przeplatana konkursami i zabawami,  podczas których dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami i słodyczami. Dla wielu dzieci był to niezapomniany wieczór pełen wrażeń.
·         19.12.2013rŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA
W dniu 19 grudnia 2013 roku uczniowie  naszej szkoły pod kierunkiem pani Agaty Ilko, Teresy Sikory oraz Stanisław Mikosia przygotowali krótki świąteczny program artystyczny.
Tajemnica Bożego Narodzenia od wieków jest obecna w literaturze. Z tej okazji uczniowie klas IV-VI przedstawili najpiękniejsze wiersze polskich poetów nawiązujące tematycznie do obrzędów towarzyszących temu świętemu czasowi. Świątecznego nastroju dopełniały kolędy i pastorałki przepięknie wykonane przez uczniów klas I-IV.
DLACZEGO JEST ŚWIĘTO BOŻEGO NARODZENIA?
ks. Jan Twardowski

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać

·         18.12.2013r – I KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
18.12.2013 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Domaradzu odbył się I KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK, w którym wzięli udział uczniowie kl. 0-VI.
Jury w składzie:
Przewodniczący ks. proboszcz Wiesław Przepadło, członkowie: Teresa Sikora i Stanisław Mikoś wyróżniło następujących uczniów: I kategoria – od 0 do klasy III
I.         miejsce – Oliwia Adamska i Justyna Jara
II.        miejsce – Ksawery Łobaza i Faustyna Jara
III.      miejsce – Marlena Pajda i Kinga Pietrasz

II kategoria – klasy IV-VI

I.                   miejsce – Jara Alicja i Patrycja Wolanin

II.                miejsce – Aneta Dytko
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

·                   3.12.2013r - MIKOŁAJKOWE DEBIUTY 2013
  zobacz więcej >>>

·                   28.11.2013r - ANDRZEJKI
2
8 listopada 2013r. wszyscy uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie andrzejkowej. Organizatorami tej imprezy był Samorząd Uczniowski, który przygotował liczne zabawy i wróżby.


·                   12.11.2013r - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Dnia 12 listopada 2013r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas IV-VI. W konkursie udział wzięło 12 uczestników. Dziewięcioro z nich recytowało wybrany wiersz nawiązujący do odzyskania przez Polskę niepodległości, troje zaprezentowało patriotyczne piosenki. Komisję konkursową stanowili wszyscy nauczyciele obecni podczas występu uczniów. Po krótkiej naradzie wyłoniono następujących laureatów:
I miejsce w recytacji zajęła Anna Zając z klasy V, natomiast w kategorii „Piosenka Patriotyczna” zwyciężyła Patrycja Wolanin z klasy IV. Laureaci zostali nagrodzeni książkami o tematyce historycznej, a wszyscy uczestniczący otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wisława Szymborska

Gawęda o miłości do ziemi ojczystej (fragment)

Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić.
Odrzucam pusto brzmiące słowa.
Można nie kochać cię - i żyć,
ale nie można owocować.

·                   31.10.2013r - PASOWANIE PIERWSZAKÓW
W
dniu 31 października 2013 roku o godzinie 9.30 uczniowie klasy I przybyli do szkoły ze swoimi rodzicami. To właśnie w tym dniu 14 uczniów I klasy przedstawiło rodzicom i Pani Dyrektor swój program artystyczny i złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie dyrektor szkoły pasowała wszystkich pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Domaradzu.
Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcą i rodzicami zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Rodzice i wychowawczyni przygotowali, także  dla wszystkich uczniów słodycze.
>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<

·                   20.10.2013r - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dziękujemy Wam, nauczyciele...


„Zebraliśmy się tu dzisiaj w sprawie,
Aby razem spędzić ten czas na zabawie.
Choć goście szacowni i poważne miejsce,
Pozwolimy sobie pośmiać się przy święcie.
Obchodzą je dzisiaj wszyscy pedagodzy,
Krzewiciele wiedzy, wychowawcy drodzy
Oraz liczna grupa dzieci i młodzieży,
Która do systemu oświaty należy.
Czyli krótko mówiąc – jest to święto szkoły!
Jej to poświęcamy ten program wesoły.”

Tymi słowami,15 października rozpoczęła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie klas V i VI przygotowali przedstawienie pt. ,,Program wesoły na święto szkoły ”.Występ miał charakter satyryczny, a puenta unaoczniła widzom, że współczesna szkoła nie tylko wymaga, ale daje również wiele radości, przyjemności. To miejsce, w którym "ziarno wiedzy w uczniach zasiane, będzie kiedyś plonem obfitym zebrane", gdzie nawiązują się przyjaźnie.
Na zakończenie uroczystości przedstawiciele Samorządu Szkolnego wręczyli na ręce p. Dyrektor kwiaty, życząc nauczycielom i pracownikom szkoły wszystkiego co najlepsze.


Góra

·                   GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE
1 października 2013 roku na stadionie w Domaradzu odbyły się Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe dla uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych z terenu gminy Domaradz. W 4 kategoriach zdobyliśmy 2 medale.
Kategoria szkół podstawowych
w kategorii rocznik 2003 i młodsze
II miejsce Anna Zając
w kategorii roczniki 2002-2003
I miejsce Paulina Katarzyna Śmigiel
Sześć osób z każdej kategorii brało udział w Powiatowych Biegach Przełajowych. Najbliżej awansu na zawody wojewódzkie była Paulina K. Śmigiel zajęła V miejsce (na zawody wojewódzkie kwalifikuje się pierwsze cztery osoby).

·                   20.09.2013r.„DOMOWE LABORATORIUM”

Projekt edukacyjny„Domowe laboratorium” realizowany w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności "PROJEKTOR - wolontariat studencki" miał na celu pokazanie uczestnikom, że chemia nie jest tylko trudna nauką, ale też świetną zabawą, do której nie trzeba specjalnych odczynników - wystarczą składniki znalezione w każdej kuchni.
Podczas zajęć uczniowie wykonywali różne eksperymenty m.in.:
- wykonywali domowe żelki,
- proste doświadczenia chemiczne: pienisty potwór, drożdże które pompują balonik
- jak odczytać niewidzialną wiadomość,
- jak oddzielić sól od pieprzu itp.
Wzbudziły one wiele emocji. Były bardzo ciekawe i efektowne.

 

15.09.2013r.„W BANKU, W SEJFIE CZY W SKARPECIE - JAK BEZPIECZNIE ZARZĄDZAĆ FINANSAMI?”

Projekt „W banku, w sejfie czy w skarpecie - jak bezpiecznie zarządzać finansami?” realizowany jest przez Fundację Rozwoju Wolontariatu oraz Fundację Narodowego Banku Polskiego i finansowany z przekazanych przez nią środków.
Projekt składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polegał na przeszkoleniu 80 studentów ekonomii, bankowości, finansów bądź pokrewnego kierunku z zakresu zarządzania finansami osobistymi, w tym racjonalnego korzystania z dostępnej oferty produktów bankowych. Oprócz tego wolontariusze poznali metody pracy z dziećmi oraz młodzieżą. Drugi etap to realizacja warsztatów edukacyjnych, dla uczniów ze szkół z miejscowości poniżej 20 tysięcy mieszkańców oraz ze szkół współpracujących z Fundacją Narodowego Banku Polskiego w województwie lubelskim, podlaskim i podkarpackim.
W dniach 11-14.09.2013 w Szkole Podstawowej nr 2 w Domaradzu odbyły się zajęcia przeprowadzone przez studentki Politechniki Rzeszowskiej Barbarę Nogaj oraz Dominikę Tomoń.
W pracy z uczniami wolontariuszki wykorzystały metody aktywizujące takie jak: praca w grupach, konkursy i teleturnieje oraz zabawy. Przekazały dzieciom niełatwą ale bardzo ważną wiedzę na temat środków płatniczych, banków oraz świadomego zarządzania swoim budżetem. Uczniowie poznali także chwyty marketingowe banków oraz sami spróbowali zareklamować wymyślony przez siebie bank.
Projekt cieszył się ogromnym zainteresowanie ze strony uczestników, nauczycieli oraz dyrekcji.
.

Góra
                                                   
zobacz galerię zdjęć 

[Powrót]