Wydarzenia:

   2011/2012

 

 

 • 26.05.2012r. Dzień Dziecka
  W dniu 31 maja 2012 roku odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Zabawy i konkursy dla dzieci poprowadził zespół studentek z Sekcji Animacyjnej MAGJAM
   

>>>Galeria zdjęć<<<

 • 26.05.2012r. Dzień Mamy i Taty
  Ktoś słusznie stwierdził, że "Miłość matki jest pomostem do wszystkiego, co dobre - teraz i w wieczności". Niewątpliwie jest to osoba dla każdego dziecka najważniejsza od pierwszych chwil życia. To pierwszy uśmiech jest skierowany do mamy, do niej żali się gdy pojawiają się pierwsze problemy.
   Nie pomijamy także ważnej roli, jaką odgrywa w rodzinie ojciec, dlatego też w podzięce za rodzicielski trud i poświęcenie 25 maja br. dzieci z klas: IV, III, II i I zaprezentowały inscenizację słowno-muzyczną przygotowaną pod kierunkiem nauczycieli: Teresy Sikory, Agaty Ilko oraz Stanisława Mikosia. W wykonaniu uczniów pojawiły się wzruszające wiersze nawiązujące do święta Dnia Mamy i Taty.
  Podaruję Ci mamo kosz wiosny
  Pierwiosnkowy, fiołkowy, radosny.
  Ze wstążkami, z motylem, ze świerszczem,
  By wieczorem śpiewał Ci wiersze.
  Kosz z kaczeńcem, kosz z tulipanem
  By Ci mówił dzień dobry! - nad ranem.
  I by pachniał słodko jak cynamon.
  - Weź ode mnie tę wiosnę, Mamo (...)
  Po co jest Mama i Tata?
  Aby mnie wzięli na kolana.
  By pogładzili mnie po głowie,
  Podarowali jakąś opowieść,
  By zawsze przy mnie byli (...)
  Wczoraj, dzisiaj i jutro,
  Aby im nigdy w życiu
  Nie było pusto i smutno.

 • 7.05.2012r. 221 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
  Z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z tej okazji. Ponieważ jest to bardzo ważna data w naszej historii dlatego wszyscy winniśmy o niej pamiętać. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 roku jest  wydarzenie  bardzo doniosłym w naszej historii. Aby uzmysłowić sens i wielkość tego święta, uczniowie klasy VI naszej szkoły przygotowali montaż s łowno-muzyczny, upamiętniający tenże datę . Przypomnieli oni dokonania Sejmu Wielkiego oraz ustalenia konstytucji, która była pierwszą konstytucją w Polsce i w Europie, a drugą na świecie.

 • 22.04.2012r. Dzień Ziemi
  We wtorek 22.04.2012r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Ziemi. Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W ten sposób ludzie, którym nie były obojętne losy naszej planety, chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu oblicza Matki – Ziemi. 
  Klasa VI pod kierunkiem p. L. Szerszeń i akompaniamencie p.T. Sikory , przedstawiła program artystyczny o tematyce ekologicznej. • 17.04.2012r. Iluzjonista
  17 kwietnia o godzinie 800 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Domaradzu odbyło się spotkanie z Iluzjonistą. Pokaż był bardzo przyjemny i pełen humoru, uczący wielu sztuczek: łączenia kul, żonglerki, itp. Wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili przy dźwiękach muzyki.


   

 • 16.04.2012r.
  W dniu 16 kwietnia 2012 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 72 rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 2 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Należy przypomnieć, że
  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Domaradzu  jest uczestnikiem   ogólnopolskiego programu  edukacyjnego: ”KATYŃ... ocalić od zapomnienia”. Akcja miała na celu  posadzenie w parkach, na skwerach itp. 21.473 DĘBÓW PAMIĘCI na 70 rocznicę zbrodni katyńskiej, czyli do roku 2010. Jeden DĄB to jedno nazwisko z listy katyńskiej. Uczestnicy projektu zobowiązali się do opieki nad DĘBEM oraz upamiętnienia na terenie placówki oficera - ofiarę zbrodni. Nasza placówka wzięła pod opiekę dąb poświęcony pamięci porucznika Józefa Mikosia.
  Uroczystość  przygotowali uczniowie klasy szóstej. Przybliżyli zebranym okoliczności w jakich zamordowano polskich oficerów w 1940 r. Przypomnieli również historię życia Józefa Mikosia. Uczczono także pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej z 2010 r.

   

 • 22.03.2012r. Atutek w opałach
  W dniu 22 marca 2012 roku dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 wzięły udział w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego "Atutek w opałach" dotyczącym pracy strażaków.
  Laureatką konkursu w naszej grupie została Daria Rachwał.
  Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu było wspólne zdjęcie z Kevinem Aistonem - Strażakiem

   

 • 20.01.2012r. Choinka
  Dnia 28 stycznia w Sali Domu Strażaka w Domaradzu odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Domaradzu.   Tańce i konkursy  prowadziła wodzirej pani Agata Urbańska. Panowała miła, wesoła atmosfera. Podczas zabawy dzieci zaprezentowały piękne stroje karnawałowe. Na zakończenie wybrano króla i królową balu. Nie zabrakło również smacznego  poczęstunku  przygotowanego przez rodziców.
   

>>>Galeria zdjęć<<<

 • 20.01.2012r. Dzień Babci i Dziadka
  W piątek w naszej szkole gościliśmy babcie i dziadków przedszkolaków. Na uroczystej akademii, którą rozpoczął taniec Krakowiak potem były wiersze i piosenki, a całość zakończyły jasełka. Po części artystycznej seniorzy spotkali się na słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

>>>Galeria zdjęć<<<

>>>Film<<<

 • 17.01.2012r. - I Festiwal Kolęd i Pastorałek
  W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął Bartosz Walków. Wyniki festiwalu oraz galeria zdjęć na stronie www.domaradz.pl

 • 5.01.2012r. - KONKURS SZOPEK I OZDÓB CHOINKOWYCH
  Wśród wyróżnionych i laureatów znalazło się kliku uczniów naszej szkoły m.in. I miejsce Paulina Śmigiel, Sebastian Śmigiel oraz II miejsce Patryk Pełdyjak, Kamil Obłój w  kategorii II szopek, natomiast  w konkursie ozdób choinkowych I miejsce Oliwia Adamska, II miejsce Mateusz Obłój, III miejsce Marcin Noster wszyscy w kategorii I klasy 0-I w kategorii II Anna Noster II miejsce. Więcej informacji oraz galeria na stronie www.domaradz.pl

 • 21.12.2011r. - JASEŁKA
  Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań z bliskimi i przyjaciółmi, czas serdecznych życzeń, wspólnego przeżywania magii świąt. 21 grudnia mieliśmy wyjątkowe, wspólne spotkanie wigilijne całej społeczności szkolnej. Najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem Pani Renaty Janusz przedstawili piękne jasełka wprowadzające wszystkich w świąteczny nastrój. Następnie było wspólne kolędowanie przy akompaniamencie dźwięków gitary.

 • 24.11.2011r. - ANDRZEJKI
  W czwartek 24.11.2011r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, którą przygotowała  klasą szóstą. Zabawa rozpoczęła się krótką częścią artystyczną, której celem było przybliżenie historii i tradycji związanych z tym wyjątkowym listopadowym dniem, zwanym andrzejkami. Potem przyszedł czas na wróżby, które przygotowały i prowadziły uczniowie klasy szóstej. Dzięki "Przekłuwaniu serc" można było poznać imię i cechy charakteru przyszłej sympatii. Z kolei wróżby na przyszłość można było poznać dzięki "Tajemniczym miseczkom", "Losowaniu kolorów", "Kim będę w przyszłości?" czy "Wróżbie z kart lub z butelką". Nie zabrakło też porad i przestróg dla klas, które wylosowali przewodniczący przekłuwając kolorowe balony. Na zakończenie uczniów czekała niespodzianka. Przewodniczący SU - przyniósł tajemniczą przesyłkę, która zawierała list od św. Andrzeja oraz nagrodę za dobrą zabawę - cukierki z wróżbą. 
            Po wróżbach na uczniów bawili się przy muzyce. Wszyscy w tym dniu świetnie się bawili.

GALERIA ZDJĘĆ

 • 10.11.2011r. - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
  10 listopada w przeddzień Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej Nr 2 w Domaradzu odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klasy VI oraz V przygotowali pod kierunkiem p. Agaty Ilko okolicznościowy montaż z elementami dramy.
  Piosenki wzbogacające patriotyczną wymowę inscenizacji dobrała p. Teresa Sikora.


   

 • 25.10.2011r. - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „Bezpieczne Wakacje”
  W laureatów konkursu  w kategorii 7-9 lat znalazła się uczennica naszej szkoły Alicja Jara. Więcej informacji na stronie KPP Brzozów


   

 • 19.10.2011r. - PASOWANIE NA UCZNIA
  Dnia 19 października (tj. środa) w naszej szkole odbyło się Pasowanie na ucznia. Dziewięciu uczniów klasy I  złożyło ślubowanie w obecności rodziców, pani dyrektor, przedstawicieli SU i kolegów z klas "0", II, III.
  Uroczystość przygotowała wychowawczyni Lucyna Szerszeń, a oprawę muzyczną p. Teresa Sikora. Wszyscy uczniowie na pamiątkę tego ważnego dla nich święta otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominek od wychowawcy.
  Rodzice przygotowali dla swych dzieci poczęstunek.


                                                    zobacz galerię zdjęć
   

 • 13.10.2011r. - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
  Dnia 13 października 2011 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna p. Anny Kuliga.  W dalszej części uczniowie słowami poetów wyrażali swoją wdzięczność i podziękowanie nauczycielom za poświęcenie i trud wkładane w  ich wychowanie oraz nieustanne udzielanie rad i wskazówek. Na zakończenie przedstawiciele uczniów złożyli na ręce Pani Dyrektor- Agaty Tomoń serdeczne życzenia.


   

 • 6.10.2011r. -  INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE W BRZOZOWIE

  6 października 2011 roku na obiektach MOSiR w Brzozowie odbyły się powiatowe "przełaje" z bardzo dobrej strony pokazali się uczniowie naszej szkoły zajmując czołowe lokaty w swoich kategoriach. Awans na zawody wojewódzkie uzyskali Bartosz Walków i Kacper Dudek

   

 • 27.09.2011r. -  INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

  27 września 2011 roku na stadionie w Domaradzu rozegrano gminne eliminacje Indywidualnych Biegów Przełajowych w kategorii SP i Gimnazjów. Na których z bardzo dobrej strony pokazali się uczniowie naszej szkoły zajmując pierwsze miejsca w swoich kategoriach. 
  Wiktoria Śmigiel - I miejsce w kategorii SP - DZIEWCZĘTA (klasy V i VI)
  Martyna Bocek - II miejsce w kategorii SP - DZIEWCZĘTA (klasy V i VI)

  Bartosz Walków - I miejsce w kategorii SP - CHŁOPCY (klasy V i VI)
  Kacper Dudek
  - II miejsce w kategorii SP - CHŁOPCY (klasy V i VI)
[Powrót]