Wydarzenia:

   2010/2011

 • 22.06.2011r. -  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 

               
  W środę 22 czerwca 2011 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2010/2011. Podczas szkolnego apelu nagrodzeni zostali uczniowie, którzy uzyskali w tym roku szkolnym świadectwa z wyróżnieniem. Ponadto nauczyciele wręczyli dyplomy i nagrody uczniom za bardzo dobre wyniki w konkursach przedmiotowych oraz czytelnictwie.

                Wszystkim życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!                                                      zobacz galerię zdjęć 

 • 31.05.2011r. - DZIEŃ DZIECKA - WYCIECZKA DO BAŁTOWA


      
            31 maja 2011 roku z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczyli w wycieczce do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Oprócz wymarłych dinozaurów oglądali również zwierzęta żyjące dziko tj. wielbłądy, dziki, jelenie itd. Wiele wrażeń dostarczyła również uczestnikom wycieczki wizyta w wesołym miasteczku i  przejażdżka kolejką. Wszyscy bawili się świetnie.                                          zobacz zdjęcia z wycieczki


 • 15.01.2011r. - ZABAWA CHOINKOWA               W sobotę 15 stycznia 2011  roku uczniowie naszej szkoły oraz dzieci, które jeszcze do szkoły nie uczęszczają oddały się karnawałowym tańcom podczas zabawy choinkowej. Na naszą zabawę przybyły wróżki, księżniczki, superman, a nawet policjant. Również spiderman, pirat i kowboy zaszczycili nas swoją obecnością. Tańcom i pląsom nie było końca. W sali nie było osoby, która by na chwilkę przystanęła, nie ruszając nóżkami bądź bioderkami. Dodatkową atrakcją dla dzieci był poczęstunek przygotowany przez rodziców. Trochę słodkiego ciasta i łyk chłodnego soku dodał potrzebnych sił do dalszej zabawy.

                                          
  zobacz galerię zdjęć 

 • 13.01.2011r. - DZIEŃ BABCI I DZIADKA

              W czwartek 13 stycznia 2011r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Domaradzu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po przywitaniu zaproszonych gości uczniowie klas 0 - I wraz z wychowawcami przygotowali program artystyczny, na który złożyły się: piosenki, wierszyki i życzenia.
               Po gromkich brawach przyszła pora na wręczenie szacownym gościom własnoręcznie wykonanych upominków, a przy okazji na gorący buziaczek i ciepły uścisk. Życzenia i wiele ciepłych słów dla zebranych miała też Pani Dyrektor Agata Tomoń oraz Wójt Gminy Domaradz. Potem pozostał czas na wspólny poczęstunek i rozmowy.

                                                        zobacz galerię zdjęć 

 • 25.11.2010r. - ANDRZEJKI

           
  W czwartek 25.11.2010r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, którą przygotował Samorząd Uczniowski wraz z klasą piątą. Zabawa rozpoczęła się o godz. 11:00 krótką częścią artystyczną, której celem było przybliżenie historii i tradycji związanych z tym wyjątkowym listopadowym dniem, zwanym andrzejkami. Potem przyszedł czas na wróżby, które przygotowały i prowadziły uczennice klasy piątej. Dzięki "Przekłuwaniu serc" można było poznać imię i cechy charakteru przyszłej sympatii. Z kolei wróżby na przyszłoś można było poznać dzięki "Tajemniczym miseczkom", "Losowaniu kolorów", "Kim będę w przyszłości?" czy "Wróżbie z kart lub z butelką". Nie zabrakło też porad i przestróg dla klas, które wylosowali przewodniczący przekłuwając kolorowe balony. Na zakończenie uczniów czekała niespodzianka. Przewodniczący SU - Michał Bober przyniósł tajemniczą przesyłkę, która zawierała list od św. Andrzeja oraz nagrodę za dobrą zabawę - cukierki z wróżbą. 
            Po wróżbach na uczniów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców oraz zabawa taneczna. Wszyscy w tym dniu świetnie się bawili.                                                zobacz galerię zdjęć 

 • 12.11.2010r. - 92. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

            12.11.2010r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 92. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Akademia została przygotowana przez uczniów klasy IV i V  pod kierunkiem p. Stanisława Janowskiego, oprawę muzyczną przygotowała p. Teresa Sikora. 


 • 15.10.2010r. - Ślubowanie uczniów klas I

            25.10.2010r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I. Na uroczystość przybyli rodzice oraz uczniowie, wychowawcy i pani dyrektor Agata Tomoń. Po występie pierwszoklasistów odbyło się pasowanie na ucznia klasy I. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdali własnoręcznie przygotowane upominki, a wychowawczyni- dyplomy. Na koniec wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia. Rodzice przygotowali poczęstunek, a SU zorganizował zabawy przy muzyce. Uroczystość przygotowała wychowawczyni klasy I pani Kazimiera Dudek.                                                zobacz galerię zdjęć 

 • 13.10.2010r. - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

       
  Dnia 13 października 2010 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotował Samorząd Uczniowski wraz z klasą piątą, pod kierunkiem opiekuna p. Anny Kuliga. Uroczystość rozpoczął Przewodniczący SU- Michał Bober, który przywitał przybyłych gości, a jego Zastępca- Klaudia Wolanin przybliżyła wszystkim historię powstania Komisji Edukacji Narodowej. W dalszej części uczniowie słowami poetów wyrażali swoją wdzięczność i podziękowanie nauczycielom za poświęcenie i trud wkładane w  ich wychowanie oraz nieustanne udzielanie rad i wskazówek. Na zakończenie Przewodniczący i Zastępca SU złożyli na ręce Pani Dyrektor- Agaty Tomoń serdeczne życzenia, do których dołączyli olej, który nauczyciele nadal mogliby wlewać do uczniowskich głów oraz symboliczny kwiatek. • 16.09.2010r. - "KATYŃ - ocalić od zapomnienia" - 1. rocznica zasadzenia Dęba Pamięci porucznika Józefa Mikosia

  I tylko pamięć została
  Po tej katyńskiej nocy...
  Pamięć nie dała się zabić
  nie chciała ulec przemocy.
  I woła sprawiedliwość
  i prawdę po świecie niesie...
  Prawdę o jeńców tysiącach
  Zgładzonych w katyńskim lesie.            W czwartek, 16 września 2010 roku, na dzień przed 71. rocznicą inwazji sowieckiej na Polskę, w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający ofiary zbrodni katyńskiej. Uczniowie klasy piątej pod opieką p. Stanisława Janowskiego i p. Teresy Sikory przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. "Prawdy nie można rozstrzelać", który dla całej społeczności szkolnej był wielką lekcją historii i patriotyzmu. Liczne wiersze i pieśni wzbudziły we wszystkich wzruszenie ku czci poległych i bestialsko zamordowanych z tamtych czasów.
           Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty i znicze przed tablicą pamiątkową, znajdującą się przed zasadzonym rok temu Dębem Pamięci porucznika Józefa Mikosia.
[Powrót]