Wydarzenia:

   2009/2010

 • 25.06.2010r. - Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

        25 czerwca 2010 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2009/2010. Dzień ten był okazją do podsumowań, podziękowań i wręczenia nagród tym wszystkim, którzy w ciągu ostatnich 10 miesięcy swoją pracą i osiągnięciami w różnych dziedzinach, na takie wyróżnienia zasłużyli. Poza licznymi świadectwami z biało-czerwonym paskiem Pani Dyrektor wręczył nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w konkursach przedmiotowych oraz czytelnictwie. Kolejnymi punktami uroczystości były występy artystyczne -  pierwszy przygotowany przez klasę IV dla szóstoklasistów, a następnie program pożegnalny w wykonaniu naszych absolwentów. Rok szkolny 2009/20010 został oficjalnie zakończony. A teraz WAKACJE!      

   

 • 01.06.2010r. - Dzień Dziecka - wycieczka Myczkowce - Solina

      
  W tym roku szkolnym  1 czerwca z okazji Dnia Dziecka zorganizowana została wycieczka dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Trasa turystyczna naszej wycieczki obejmowała Myczkowce oraz Solinę.
        Pierwszym punktem naszej wycieczki był Ośrodek Wypoczynkowo – Rehabilitacyjny Caritas w Myczkowcach, gdzie od 2007 roku mieści się  Centrum Kultury Ekumenicznej im. Jana Pawła II -  park miniatur architektury drewnianej skupiający makiety kościołów i cerkwi. Na obszarze ok. 0,8 ha,  na 10 wzgórzach zostało ustawionych 140 makiet w skali 1:25 najstarszych drewnianych kościołów, cerkwi prawosławnych, greckokatolickich, z terenu południowo – wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy. Makiety zostały wykonane przez zespół osób pod kierunkiem Janusza Kuliga, rzemieślnika z Chmielnika koło Rzeszowa, natomiast architekturę terenu przygotował Norbert Piekarski z Bliznego. Uzupełnieniem ekspozycji jest muzyka i śpiewy religijne, odpowiednie poszczególnym grupom religijno- etnicznym, oraz kilkujęzyczny komentarz w punkcie informacyjnym. Największym zainteresowaniem wśród naszych uczniów cieszyła się oczywiście miniatura Kościoła pw. św. Mikołaja Biskupa w Domaradzu.
        Kolejną atrakcją było minizoo.
  Część zwierząt to prezenty z krakowskiego zoo. Mogliśmy zobaczyć kozy, które  żyją tu np. w symbiozie z bocianem, kaczki i gołębie z królikami. Były też daniele, sarny, dziki, różnego rodzaju ptaki oraz  stadnina licząca 14 koni. 
        Następnie udaliśmy się do Soliny. Dla niektórych dzieci spacer koroną zapory był nie lada przeżyciem, gdyż jak się okazało, były tu po raz pierwszy. Nie obeszło również bez baraszkowania po tutejszych budkach handlowych, gdzie dzieci zakupiły przeróżne pamiątki.
        Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

                                        
  zobacz zdjęcia z wycieczki

 • 21.05.2010r. - Dzień Matki i Ojca

     
   
  W piątek 21 maja zorganizowano w naszej szkole uroczystą akademię z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Ze swoim programem przygotowanym specjalnie na tę okazję wystąpiły klasy IV i VI pod opieką p. Agaty Ilko i p. Stanisława Mikosia . Były wiersze, piosenki, krótkie scenki rodzajowe i przede wszystkim życzenia dla przybyłych matek i ojców, którzy z podziwem oglądali swoje pociechy występujące na scenie. 
   

 • 30.04.2010r. - 219. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja 

       30 kwietnia 2010 r.  w szkole odbyła sie uroczysta akademia z okazji 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Żyjemy w Polsce, która może szczycić sie długo oczekiwaną wolnością. Patrzymy w przyszłość, pamiętając jednak o doświadczeniach minionych lat. Dziś czasy równie nie są łatwe, nie jest też łatwo być prawdziwym Polakiem. To właśnie po to przypominamy tych, którzy rozproszeni przez lata po całym świecie żyli i działali na rzecz Ojczyzny. To po to przypominamy karty historii, by czerpać z nich silę i mądrość, wartości, które pozwalały Polakom przetrwać.
       Akademia została przygotowana przez klasę IV i VI pod kierunkiem p. S. Janowskiego  i p. T. Sikory.
 • 22.04.2010r. - Dzień Ziemi

  Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy VI i p. Lucynę Szerszeń. Uczniowie w wierszach i piosenkach wyrażali niepokój i troskę o Ziemię. Zachęcali wszystkich, aby dbali i pamiętali o Niej nie tylko w dniu Jej święta, bo ZIEMIA – TO NASZ WSPÓLNY DOM!
  “Każdy więc człowiek nie tylko od święta
  o Matce – Ziemi niechaj pamięta!”

       

                                   

 • 21.04.2010r. - Msza Święta w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem

 • 24.03.2010r. - Powitanie Wiosny

  Zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie wszystkich klas pożegnali zimę. Z tej okazji wykonali Marzanny, które spalili nad pobliskim strumykiem. Obrzęd palenia został poprzedzony informacją na temat zwyczajów, tradycji i przesądów jakie towarzyszyły „Topieniu Marzanny”. Na tę okoliczność uczniowie przygotowali i zaprezentowali wiersze i piosenki. Pożegnanie zimy a powitanie wiosny upłynęło w radosnej atmosferze. • 30.01.2010r. - Dzień Babci i Dziadka oraz Zabawa Choinkowa
           
  W sobotę 30 stycznia 2010 r. odświętnie ubrani uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Domaradzu w towarzystwie swoich uroczych Babć oraz przystojnych Dziadków, zebrali się na wspólnej sali, gdzie młode pokolenie wnuków i wnuczek „oddało pokłon” pokoleniu swoich „Dziadków”.
            Pamiętając o tym wielkim święcie uczniowie przygotowali pod kierunkiem pań: Renaty Janusz, Teresy Sikory oraz Kazimiery Dudek krótki program artystyczny.  
            Najpierw swoje zdolności krasomówcze zaprezentowali najmłodsi uczniowie oddziału „zerowego”. Piękne wiersze przeplatane nastrojowymi, wpadającymi w ucho piosenkami sprawiły, że w oku niejednego Dziadka i niejednej Babci pojawiła się łza.
            Następnie głos zabrali uczniowie klas II i III, którzy przypomnieli nam domaradzkie legendy m. in. o Rokicie Rozbójniku, o "Kościelisku" oraz o pochodzeniu nazwy Domaradz. Legendy przeplatane były znanymi piosenkami ludowymi w wykonaniu uczniów klas IV i VI.

            Całość przedstawienia zwieńczyło odśpiewane gościom „Sto lat”, po czym wnuczki i wnukowie wręczyli swoim najukochańszym Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Potem zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek do klas. W trakcie gdy zaproszeni goście częstowali się  pysznym ciastem i herbatką uczniowie dobrze się bawili przy nowych i nieco starszych przebojach, które wykonywała orkiestra. - zobacz zdjęcia z uroczystości
 • 22.12.2009r. - Wigilijny opłatek 
           
  We wtorek 22 grudnia 2009 roku odbyło się w naszej szkole świąteczne spotkanie przy opłatku nauczycieli, uczniów oraz pracowników szkoły. Uczniowie z klasy VI pod kierunkiem ks. Zbigniewa Kuca  przygotowali przedstawienie o tematyce świątecznej. Po przedstawieniu cała społeczność szkolna złożyła sobie serdeczne świąteczne życzenia. Wspólne śpiewanie kolęd zakończyło uroczystość.
 • 26.11.2009r. - ANDRZEJKI

  Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla
  tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają 
  oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

  Dzieci często zastanawiają się co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. 
  Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do 
  wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart 
  i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Ten niezwykły czas miał miejsce we czwartek 26 listopada, kiedy to uczniowie z Samorządu Szkolnego zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy i zapewnili wszystkim wiele atrakcji. 
  - zobacz zdjęcia • 10.11.2009r. - 91. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę - czytaj więcej • 22.10.2009r. - ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I 

           
  W czwartek 22 października 2009r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Uroczystość przygotowała wychowawczyni klasy I pani Teresa Sikora. Po ślubowaniu uczniowie zostali pasowani przez panią dyrektor. 
             Na uroczystość przybyli rodzice pierwszoklasistów. Było wiele atrakcji i zabawy przy muzyce, poczęstunek oraz pamiątkowe zdjęcia.
                                       Zobacz pozostałe zdjęcia z uroczystości

 • 13.10.2009r. - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

           
  We wtorek 13 października 2009r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi. Samorząd Uczniowski wraz z klasą VI zaprezentowali przygotowaną przez siebie część artystyczną, zakończoną złożeniem życzeń i kwiatów na ręce Pani Dyrektor- Agaty Tomoń.  • 08.09.2009r. - "KATYŃ - ocalić od zapomnienia"

           
  Mottem programu są słowa Jana Pawła II:
  Człowiek nie może pozwolić, żeby prawda została wydarta pod pozorem niczym nieograniczonej wolności, nie można zagubić w sobie krzyku sumienia, jako głosu Prawdy, która go przerasta, ale która równocześnie czyni go człowiekiem i stanowi o jego człowieczeństwie”. 
            Projekt edukacyjny "Katyń - ocalić od zapomnienia" to wyraz szacunku i pamięci o mogiłach ofiar zbrodni dokonanej w Katyniu, Starobielsku i Ostaszkowie. Jego ideą jest zachowanie pamięci o tej straszliwej zbrodni z 1940 r. w świadomości szczególnie młodego pokolenia. Pamięci o wojsku, które nie poległo, lecz zostało skrytobójczo zamordowane strzałem w tył głowy; o wymordowaniu polskiej inteligencji, lekarzy, naukowców, artystów, duchownych, dyplomatów.
            Akcja polega na posadzeniu w parkach, na skwerach itp. 21 473 DĘBÓW PAMIĘCI na 70 rocznicę zbrodni katyńskiej, czyli do roku 2010. Jeden dąb to jedno nazwisko z listy katyńskiej.
            Nasza szkoła, jak wiele innych szkół, również włączyła się w ten program. Uroczystość posadzenia Dębu Pamięci odbyła się 8 września 2009 roku. Dąb Pamięci porucznika Józefa Mikosia został posadzony na wspólnym placu pomiędzy szkołą a remizą OSP Domaradz Góra. Obok niego stanął również kamień, na którym umieszczona została tablica pamiątkowa.            W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Pan Zygmunt Błaż- Starosta Brzozowski, ks. Infułat- Julian Pudło, Pan Jan Pilch- Wójt Gminy Domaradz, ks. Wiesław Przepadło- proboszcz Parafii Domaradz oraz siostrzeniec zmarłego porucznika- Pan Tadeusz Ząbek. 
            W ramach uroczystości poświęcenia Dębu Pamięci zaplanowana została wspólna modlitwa w intencji wszystkich pomordowanych w Katyniu, Starobielsku i Ostaszkowie, a także krótka część artystyczna w wykonaniu młodzieży z KSM-u nawiązująca do tych tragicznych wydarzeń w historii narodu polskiego. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Dętej GOK w Domaradzu.- zobacz zdjęcia[Powrót]